התזונה והכושר של ג'ני מקרתי

קטגוריה ראשית > דיאטות של סלבס

תורגם מ Shape Magazine ו- OK! Magazine ע"י מערכת Diet.

היא פרצה לתודעה בשנות ה-90 כשפנפנת פלייבוי. מאוחר יותר הנחתה תוכנית היכרויות ב MTV.

בשנת 2002 ילדה את בנה, שאובחן כחולה באוטיזם.

מאז עשתה ג'ני מקרתי בת ה-36 שינוי באורח החיים שלה. היא פעילה בעמותות שונות הקשורות לאוטיזם, והיא סופרת מוכרת ומוערכת, לאחר שפרסמה 6 ספרים, האחרון שביניהם- "ריפוי ומניעת אוטיזם"- יצא בשנה האחרונה.

ג'ני העלתה במשקל בהריון ואע"פ שקשה להאמין, הגיעה לחדר הלידה כשהיא שוקלת 95 ק"ג. כיום ג'ני נראית טוב מאי פעם. היא שומרת על משקל יציב של 57 ק"ג המתפרש לגובה של 1.68 מ'.

צילום באדיבות: planetc1, פליקר

צילום באדיבות: planetc1, פליקר

תזונה נכונה:
בראיון למגזין Shape ג'ני נותנת את הקרדיט לירידה שלה במשקל ל"שומרי משקל". "הם לימדו אותי לשלוט בכמויות ולהיות מודעת למזון שאני אוכלת".
לאחר שבנה אובחן בגיל 3 כחולה באוטיזם, היא ביצעה שינויים נוספים בתזונה שלה על מנת להתאים אותה לתזונה המוקפדת שלו. היא הוציאה מן התפריט היומי מוצרים המכילים גלוטן, והיא נמנעת מסוכר ומוצרי חלב, מה שתרם לירידה נוספת במשקלה.

"כמובן שיש פעמים בהם אני אוכלת חיטה או חוטאת במתוק" היא מספרת בראיון למגזין OK!.
"אם אני נוסעת לבקר את אמא שלי ויש פיצה על השולחן, אז אוכל פיצה, אבל על בסיס יומיומי אני נמנעת מחיטה, חלב וסוכר."

התזונה שלה מורכבת מפירות לארוחת בוקר, סלט עם אגוזי מלך וחזה עוף או הודו לארוחת צהריים, עוד קצת פירות לנשנוש אחה"צ, ולארוחת ערב מעט דגנים עם דג או חתיכת הודו קטנה.

"כפי שניתן לראות, אין הרבה פחמימות ועמילן בתזונה שלי. אני אוכלת הרבה פירות, ירקות וחלבונים. החטיף האהוב עליי הוא אבטיח. הוא טעים וממלא ואין בו הרבה קלוריות", היא מוסיפה.

היא קוראת לעצמה אסירת עולם של אורח החיים המוקפד של הדיאטה. "לפני "שומרי משקל" נהגתי לחיות על צ'יפס ומזונות רעים אחרים. השיטה לימדה אותי להתמלא מפירות וירקות, אבל עדיין להנות מפיצה מדי פעם. אני שומרת על המשקל הקבוע שלי מכיוון שאני מקפידה על המזון שלי. אני מכירה את הנקודות של "שומרי משקל" לאוכל שלי בע"פ. אני לא חורגת ממסגרת הנקודות שלי ליום. בסה"כ אני צריכה לודא שאני לא חורגת מהמסגרת הזו, וזה מאוד פשוט לביצוע ברגע שנכנסים לזה".

פעילות גופנית:
ג'ני היא חסידה נלהבת של ביקראם יוגה- שיטת יוגה המבוססת על סדרה של 26 תנוחות המבוצעות בחדר מחומם. "יש להחזיק כל אחת מן התנוחות במשך דקה, מה שגורם לשרירים להתכווץ תחת הלחץ. אין מנוחה בין תנוחה לתנוחה…".
היא מבצעת את האימון הזה 3-4 פעמים בשבוע, 90 דקות בכל פעם, ואימון מקוצר של 15 דקות בפעמים אחרות.

15 דקות האימון של ג'ני מקארתי בביקראם יוגה

כפי שניתן לראות, האימון של ג'ני הוא מאוד מאתגר, ואינו מתאים לכל אחד. עם זאת, אנשים שהתנסו בביקראם יוגה, ובכללם ג'ני, מדווחים שהאימון הפך אותם לחזקים יותר, רזים יותר וגמישים יותר.

לא ניתן להגיב למאמר זה.