דיאטה – גם בחגים!

כללי > מאמרים נבחרים
מאת מערכת אתר Diet

 

מאמרים על סוכות : מתכון חגיגי ודיאטטי לכבד עוף, ארבעת המופלאים של סוכות, הסתכלות אחרת על חגי תשרי , התיקון של חגי תשרי.

בכל שנה אתם מבטיחים לעצמכם שהשנה תכינו לעצמכם תוכנית חירום לעונת החגים ואז כמו בכל שנה החגים פשוט מופיעים להם וכל ההבטחות נשכחות בתואנה ש"אחרי החגים נחזור לעצמנו"… אז זהו – הבטחות כאלו רק מספקות לכם עוד קילוגרמים מיותרים למשקל! השנה היו חכמים והתכוננו למה שמצפה לכם.

לשמור על דיאטה בארוחת החג

אפשר לשמור על דיאטה בארוחת החג (צולם ע"י Daniel Morrison)

ארוחות החג עם בני המשפחה לרוב מסתיימות במנות אחרונות עתירות קלוריות ומסיבות עם החברים רוויות באלכוהול ובמנות נלוות שגם להם לא חסרות קלוריות! מספיק רק לחשוב על זה ולהעלות כמה קילוגרמים…

אם אתם נמנים על האנשים שנוטים להעלות במשקלם בחגים שנו את רוע הגזירה ע"י כך שתאמצו לכם כמה טיפים מועילים לתקופת החגים:

שמרו על פעילות גופנית קבועה
אמנם תקופת החגים עמוסה בתכניות, אך זה ממש לא הזמן לעשות הפסקה בפעילות הגופנית. אל תשכנעו את עצמכם בכך שתחזרו למסלול מיד לאחר החגים – עצירה פתאומית בפעילות הגופנית הקבועה הינה מתכון בטוח לעלייה במשקל!

שתו הרבה מים
אלכוהול וקפה אשר לרוב נצרכים יותר במהלך תקופת החגים, עלולים לגרום להתייבשות ולחילוף חומרים איטי, סייעו לגופכם להתגבר על העומס בעזרת צריכה מרובה של מים.

אכלו כרגיל
ערב החג הגיע ואתם חושבים להרעיב את עצמכם עד לארוחת החג הגדולה? חשבו הפוך! סביר להניח שתאכלו הרבה יותר במהלך ארוחת החג הודות לרעב ולרצון לפצות על יום ההרעבה מאשר תאכלו במשך כל היום… זכרו שמאכלי החג בד"כ מכילים יותר קלוריות מאשר ארוחה רגילה ולכן עדיף לצרוך פחות ממאכלים אלו. הקפידו על ארוחות קבועות ומסודרות גם כאשר מצפה לכם ארוחה חגיגית במהלך היום.

השתמשו ברכיבים דיאטטיים בזמן הבישול או האפיה של מאכלי החג
זו הדרך הטובה ביותר להכין כמה ממאכלי החג האהובים ללא עודף השומן והקלוריות.
נסו את מתכוני הבריאות והדיאטה שלנו – ודאי תמצאו שם כמה רעיונות לבישול דל שומן!

אזנו והקציבו את מנות הארוחה
אכלו מנות קטנות ממאכלים עתירי קלוריות ואזנו עם הרבה ירקות ופירות.

היו אסרטיביים באמירת "לא"
אל תרגישו מחויבים לאמר "כן" לכל מה שמציעים לכם. אם אינכם רעבים פשוט אמרו זאת, ואם המארחים מתעקשים תענו ש'אולי יותר מאוחר'.

מתנו את צריכת האלכוהול
משקאות אלכוהוליים נראים לכם לא מזיקים? הרי זהו רק משקה – אולם למעשה מרביתם מכילים כמות מכובדת של קלוריות כך שצריכת כמה משקאות בערב אחד עשויה אף להגיע למנת הקלוריות של ארוחה אחת ואף יותר… נסו לא להגזים בצריכת האלכוהול ואם כבר העדיפו משקאות דלי קלוריות, יש כיום מבחר בירות דלות קלוריות ומתכונים רבים לקוקטיילים דלי קלוריות. כמו כן העדיפו את האופציה ה"בריאה" יותר, כמו יין אשר ידוע כמוריד את רמת הכולסטרול ה"רע" בדם ומעלים את רמת הכולסטרול ה"טוב".
קראו עוד על כולסטרול ותרומתו לגוף

לא ניתן להגיב למאמר זה.