תפריט דיאטה של 1800 קלוריות למען ירידה במשקל של 1-2 קילו בשבוע

כללי > מאמרים נבחרים

מאת: טלי שחר

תפריט דיאטה של 1800 קלוריות בשבוע היא, בעקרון, תוכנית דיאטה מתאימה ומאוזנת כדי לרזות מבלי לרדת מהפסים… אדם ממוצע צריך כ 2200 קלוריות ליום כדי לתפקד ולבצע פעולות יומיות סטנדרטיות מבלי לחוש תשוש סחוט, חסר כוח או חשק ואנרגיות. כיוון שהרעיון המרכזי העומד מאחורי דיאטה הוא מאזן קלוריות שלילי, כלומר שריפת יותר קלוריות מאשר צריכת קלוריות, מאזן קלוריות שלילי של כ 500 קלוריות יביא לתוצאה הרצויה של ירידה במשקל ברמה של בין 1 קילו ל 2 קילו בשבוע. יש להדגיש שירידה במשקל ברמה שכזאת היא גם המלצת רופאים ותזונאים באשר לדיאטה וירידה במשקל בצורה נכונה ומאוזנת.

דיאטה של 1800 קלוריות ביום מחייבת צריכה משמעותית של פירות וירקות. וזאת מאחר שפירות וירקות מכילים קלוריות שהגוף יכול לצרוך ולהשתמש בהן באופן יעיל. זאת להבדיל מקלוריות "ריקות" המגיעות מג'אנק פוד. דיאטה של 1800 קלוריות  צריכה לכלול פירות טריים, פירות משומרים, פירות קפואים וכמובן מיצי פירות (בעניין מיץ פירות- בל תטעו לחשוב שמיץ פירות זול יותר מפירות… כוס מיץ פירות שווה לכוס פרי!)

ירקות גם הם מרכיב משמעותי ביותר של דיאטת 1800 קלוריות. ירקות "ממלאים" והם דלים בקלוריות. אין כמו צריכת ירקות רבים ומגוונים מכל סוג שהוא להצלחה בדיאטה. מעבר לכך ההמלצה היא לצרוך לפחות  3 כוסות של ירקות מסוג ירוק כהה, קטניות ועמילנים בשבוע במהלך דיאטה. כמו כן, גם ירקות כתומים כגון גזר או דלעת מומלצים לצריכה של כ 2 כוסות במהלך השבוע של דיאטה.

דיאטה מאוזנת חייבת לכלול גם דגנים כגון שעורה, אורז, קוואקר,  חיטה, קמח תירס, לחם, פאסטה, דגני בוקר. יש לאכול בדיאטה 1 כוס של דגנים ליום. לדוגמא פרוסת לחם, חצי כוס פסטה, או לחילופין, 1 כוס של אורז.

חלבונים בשר ומוצרי חלב- 1 ביצה ליום או מנת בשר אחת ליום, עד 1 כוס חלב רזה וגבינות דלות שומן (עד 3% שומן) גם הם חיוניים לאיזון והצלחה של דיאטה. מאידך יש להימנע מאכילת גבינה צהובה, חמאה, שמנת וגבינות עתירות שומן.

בדיאטה של 1800 קלוריות אפשר להוסיף גם מעט שמן. צריכת שומן חיונית לתפקוד הגוף. יחד עם זאת יש לשים לב היטב לכמות השמן ולסוג השמן הנצרך. ההמלצה היא לצרוך שמן שאיננו הופך מוצק בטמפרטורת חדר. לדוגמא שמן קנולה, שמן זית, שמן חמניות.

אתם בהחלט יכולים לרזות, להשיל קילוגרמים מיותרים בקלות ובמהירות! ירידה במשקל לא צריכה להיות מסובכת, משעממת או אפילו קשה

ועכשיו-  קבלו גישה בחינם למקור המידע האמין והבטוח שיעזור לכם להצליח לרזות, במהירות ובקלות   http://www.dietah.co.il/85410/dietssignup

תגובה אחת ל“תפריט דיאטה של 1800 קלוריות למען ירידה במשקל של 1-2 קילו בשבוע”

  1. מאת תזונאית קלינית:

    1800 קלוריות בשבוע זו דיאטת השמנה לנשים ולא דיאטת הרזיה. צריכת קלוריות ממוצעת לאשה בפעילות גופנית בינונית היא כ-1600 קלוריות.