חוזרים אל הטבע. תזונה טבעונית

קטגוריה ראשית > תזונה נכונה > אבות המזון, ירקות ופירות > קונים בריא > אוכל בריא > קטגוריה ראשית > היריון, לידה, דיאטה לילדים ולנוער > דיאטה ותזונה נכונה לילדים > מאמרים נבחרים > קטגוריה ראשית > תוספי מזון וצמחי מרפא > תוספי מזון > קטגוריה ראשית > תוספי מזון וצמחי מרפא > קטגוריה ראשית > תזונה לריפוי טבעי > קטגוריה ראשית > תזונה נכונה
וזה גם מאד טעים. אוכל טבעוני

וזה גם מאד טעים. אוכל טבעוני

העולם המערבי כופה עלינו צורת חיים תזזיתית, מלחיצה, מהירה ולא בריאה. הדבר בא לידי ביטוי בכל אורחות החיים שלנו, ובמיוחד בתזונה הלא נכונה שאנו מרגילים עצמנו אליה כתוצאה מלחץ עצום של הפרסומות, והקלות שבמציאת מזון מהיר והרסני והרגלי אכילה לא נכונים.

אבל מהצד השני, תמיד קיימת האפשרות לבחור בדרך אחרת. הדבר תלוי בנו וברצון שלנו. אוכל מזין, טעים ובריא נמצא סביבנו כל הזמן וכל שעלינו לעשות הוא לבחור בו. בחירה בתזונה טבעונית יכולה לסייע לנו להחזיר את אורח החיים שלנו לנתיב הרבה יותר בריא ופחות פוגע בטבע בבעלי החיים, שותפנו לחיים על כדור הארץ.

 

תזונה כבדה ולא מועילה

התזונה הרגילה המאפיינת את רובנו כוללת פריטי מזון מהיר, בשר אדום ומזון תעשייתי רב המבוסס על ביצים וחלב, יותר פחמימות ופחות חלבונים – וכל החבילה הזו גורמת לתחושת כבדות ועייפות במהלך היום. הפחתה במאכלים אלה ובחירה בתחליפים טבעיים הכוללים את אבות המזון הנחוצים לגוף עוזרת להורדת תחושת הכבדות ומגבירה את הערנות והחיוניות. תזונה טבעונית היא בדיוק התשובה לבעייה זו.

תזונה טבעונית ושמירה על המשקל

המזון שאנו צורכים אמור לספק את האנרגייה הנחוצה לנו ולאפשר לנו לפעול במרץ, ולא לגרום לנו ללכת לנוח אחרי כל ארוחה. מנוחה לאחר הארוחה גורמת לעיכול איטי של המזון ומגבירה את תחושת העייפות עוד יותר. כמות המזון שהגוף שלנו יכול לקלוט ולעבד היא מוגבלת וכאשר מעמיסים עליו יתר על המידה, ועוד מוצרי מזון כבדים הגוף אינו מסוגל להתמודד איתם ומתחילה תופעה של השמנת יתר ושל מחלות לב שונות כמו אוטם שריר הלב, התקפי לב, קרישי דם וכדומה. תזונה טבעונית מתמודדת עם הדבר בצורה טבעית ומאד מועילה לאדם, ובעצם מחזירה את גופו לתפקוד שיועד לו מהטבע.

טבעונות היא אורח חיים ולא רק דיאטה

שלא כמו דיאטות רגילות, תזונה טבעונית הינה אורח חיים המחייב תוספי תזונה והוא דורש בקרה מתמדת על הארוחות היומיות. הבקרה נדרשת על מנת לספק לגוף את כל הנחוץ לו על מנת לקבל את מה שאינו מקבל כאשר אינו צורך מזונות מהטבע חוץ ממזונות צמחיים. כלומר, עצם העובדה שתזונה טבעונית איננה כוללת כלל מוצרי מזון מן החי – לא בשר, ביצים, מוצרי חלב וכדומה, הרי שיש להוסיף לגוף את אבות המזון המצויים בפריטי מזון אלה בדרך אחרת. המחויבות לאורח החיים הטבעוני יכולה לתרום רבות לאלה המבקשים לרדת במשקל ולשמור על אורח חיים בריא וחיוני היכול למנוע מחלות שכיחות הקשורות ישירות לתזונה הקלוקלת שלנו בתנאים הרגילים.

תזונה טבעונית שומרת על גופנו ועל קשר חיובי עם הסביבה ורואה אותנו כחלק משרשרת החיים ולא כאדוני הטבע. תזונה זו גורמת לנו לחוש תחושה של סיפוק וגורמת להרגשה בריאה והרבה יותר קלה ביום יום שלנו. בחירה בטבעונות היא בחירה באורח חיים בריא.

לא ניתן להגיב למאמר זה.