למצוא מוטיבציה לעשות כושר

קטגוריה ראשית > טיפים > קטגוריה ראשית > כושר ותנועה

מאת: מערכת Diet

מה לא נאמר על יתרונות הכושר ופעילות גופנית?
היא מחזקת את מערכת החיסון, פעילות גופנית מונעת סוכרת ומחלות אחרות, מחזקת את הגוף והשרירים, שורפת קלוריות, מעלה את הבטחון העצמי, מעלה את רמת מצב הרוח. ואנחנו יודעים ששריר שורף יותר קלוריות במנוחה משומן.

מצאו לכם פרטנר לעשיית כושר. זה יוצר מחוייבות.

מצאו לכם פרטנר לעשיית כושר. זה יוצר מחוייבות.

בין אם אנחנו מעדיפים פעילות אירובית כמו הליכה או רכיבה על אופניים, ובין אם פילאטיס או יוגה, עדיין מוצאים את עצמנו לא פעם מוותרים על התוכניות שלנו לעשיית כושר, מתכרבלים מול הטלויזיה עם פיצוחים ומשכנעים את עצמנו ש"מחר נלך לחדר כושר".

אספנו עבורכם כמה טיפים שיסייעו לכם להחזיר את המוטיבציה לעשיית כושר:

לפני הכל, לא לשכוח מתיחות.

1.    מוסיקה. מוסיקה תמיד עוזרת.
הוכח שמוסיקה במהלך פעילות גופנית גורמת לשריפה גבוהה יותר של קלוריות.
אם זה השירים מפעם שגורמים לגוף להתנועע, או הצלילים האחרונים ששמעתם ברדיו או בתוכנית האהובה עליכם. לא משנה מה המקור, הורידו את המוסיקה לנגן המועדף עליכם והצמידו אותה לאוזניים, זה מעביר את הזמן, מנתק אתכם מהסביבה (מהטלפונים, המחשב והכבישים) ומעניק לכם זמן איכות עם עצמכם. מומלץ לזכור להעמיס את הנגן במוסיקה קיצבית שתתן קצב לתנועה שלכם.

2.    חומר קריאה.
ברוב הימים אין לנו זמן לקרוא מגזינים. קחו איתכם את המגזין האהוב עליכם או כל חומר קריאה אחר אשר לא דורש מאמץ וריכוז גבוהים, והניחו אותו על האליפטיקל בחדר הכושר או ההליכון בזמן ההליכה. הזמן יעבור מהר יותר וגם תוכלו להנות מהמגזין האהוב עליכם.

3.    יעדים. כדאי להציב לפניכם יעד ישים ואפשרי.
מעבר ליעד הסופי שאליו מתכווננים (אם זה לרדת 10 ק"ג או 2 ק"ג, אם זה לפתח שרירי בטן או לחזק רגליים) כדאי להציב יעד ביניים אשר תוכלו להשיג תוך פרק זמן קצר. למשל- להצליח להגיע ל- 3 סטים של תרגילי בטן וכו'. מסתבר שכשאנחנו משיגים את היעד הזה, אנחנו מתמכרים להצלחה ומיד רוצים לכבוש את היעד הבא. לעיתים אנחנו מתייאשים מיעדים רחוקים, ואז אנחנו מפסיקים לנסות. בשיטת יעדי הביניים אנחנו מרגישים מנצחים בכל צעד וכל הצלחה שלנו.

היעד שלכם הוא תרגילי בטן? נסו את תרגילי הבטן של בריטני ספירס או את אימון הפילאטיס לבטן שטוחה.

4.    מיצאו פרטנר לאימון או הליכה.
כשאנחנו קובעים עם מישהו אנחנו מרגישים מחוייבים יותר ולא נעים לנו לתרץ את דרכנו החוצה מהאימון.

5.    לא להתייאש, להמשיך לנסות.
הגרוע ביותר שתוכלו לעשות, זה להתייאש. אם מקור ההשוואה שלכם הם המגזינים וכל הסלבס שאומרים שהם אוכלים כל הזמן ומעולם לא הלכו צעד בחייהם, דעו שאין מצב שהתמונה אמיתית או שדבריהם נכונים. להיראות טוב ולהיות בריא, דורש עבודה קשה ואימון קבוע. הביטו אל עצמכם, קיבעו את היעד המתאים לכם וצאו להשיג אותו.

הצצה לאימוני הכושר של הסלבס: אימון היוגה של ג'ניפר אניסטון ו-15 דקות אימון היוגה של ג'ני מקרת'י.

מידע נוסף על כושר ותנועה תוכלו למצוא כאן-www.imunkosher.co.il

בהצלחה ואימון נעים!

לא ניתן להגיב למאמר זה.