טכניקות לירידה במשקל עם המשקל הביתי

קטגוריה ראשית > סוגי דיאטות > דיאטה ללא דיאטה > קטגוריה ראשית > טיפים

מאת: מערכת "Diet"

בסופרפארמים וברשתות השיווק השונות אפשר להשיג משקלי אדם. זה כבר לא אותו משקל של פעם, עם המחוג הקטן, שדורש ריכוז רב, לגבי ירידה או עליה של חצי קילו (האם ירדתי, האם עליתי?). זהו משקל מודרני, דיגיטאלי עם מראה מנצנץ.

בדיאטה או לא בדיאטה, האם כדאי להחזיק בבית משקל או פשוט לזרוק אותו החוצה ולאכול בריא? האם להישקל על בסיס קבוע, או מידי פעם? זהו נושא שנוי במחלוקת, שכדאי להקדיש לו מספר דקות.

עולה עולה, נשיר ביחד
גם כשאנחנו לא בדיאטה, כדאי להישקל בבית מפעם לפעם. נראה שזה יכול לעזור.
רבים מאיתנו לא מודעים למשקל שלהם, ויום אחד כשהם עולים על מכשיר שקילה מזדמן, הפנים מוכות בתדהמה מהמספר על הצג. אני? עליתי 2 קילו? כן, אין פה אף אחד אחר. אז, כמובן, ממהרים לעשות דיאטה, או לפחות לתכנן ביום א' אחת כזו.

המשקל הביתי הישן לא מראה תמיד ירידה או עליה של חצי קילו

המשקל הביתי הישן לא מראה תמיד ירידה או עליה של חצי קילו

איזה סוג דיאטה מתאים לכם? על סוגי דיאטות שונות

משקל ביתי יכול לעזור לכם לנהל מעקב אחרי המשקל שלכם. כדאי להיעזר בו  בו כדי לתת דין וחשבון. למי? לעצמכם.

דבקות במטרה
1. כל כמה זמן להישקל? זה תלוי במידת האיפוק, ההקפדה וההתפרעות (אכילה מוגזמת), בדר"כ זה יבוא לידי ביטוי בתחושה הפנימית.
זמן טוב ומומלץ להישקל הוא יום א' בבוקר. אחרי שבת רוויה במאכלים של אמא, חטיפים ונשנושים רואים שינויים בצג של המשקל הביתי. מה שאומר, אכלתי אותה. אבל כמו שר' נחמן מברסלב אומר: "אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן", ולא בכדי. במכוני הכושר השונים אפשר לראות הרבה יותר מתאמנים ביום א' (אחרי סופשבוע פרוע) מאשר בשאר השבוע.

2. צריכה מוגברת של אלכוהול במסיבות סוף השבוע יכולה לתת את אותותיה. בגרם אלכוהול יש 7 קלוריות. בבירה יש גם שמרים, נו, הולכים להשקל?

3. בחזרה לעתיד: שקילה של פעם בשבוע עוזרת להישאר ממוקדים במטרה. הידיעה שתצטרכו להתמודד עם התוצאה של אכילת חטיף מפתה כמו עוגת שוקולד או מאפינס, עשויה להשפיע על אכילתם מלכתחילה.

דמיון מודרך
דמיון מודרך הוא שילוב של טכניקות שונות הכוללות "ראיה בעיני הרוח" או החזיה (ויזואליזציה) של  מצבים שונים ודימויים שונים. זאת אומרת, אנחנו משתמשים בדמיון כדי להעלות מחשבות שונות, (לא תמיד מחשבות של מודעות) ולתרגל שליטה אקטיבית על התפקודים הגופניים שלנו בעזרת המוח.
כאשר טכניקה זו משמשת לטיפול, המטופל רואה בעני רוחו את גופו כבריא, קל ונטול עודף משקל.
טיפול בדמיון מודרך יכול להיות אישי, או עם קבוצת תמיכה.

משקל דיגיטאלי מודרני יכול להצביע מיידית על מגמתיות של עלייה במשקל

משקל דיגיטאלי מודרני יכול להצביע מיידית על מגמתיות של עלייה במשקל

וכמו כל טכניקה, צריך לעבוד על זה. כדי שהדברים יתחילו לזוז, או במקרה הזה, כדי שהקילוגרמים המיותרים יתחילו לחפש מקום אחר לשכון בו, כדאי לתרגל מצב בו אתם מדמיינים עמידה על המשקל, כאשר הספרות על הצג יורדות. וכמו שרופא נותן תרופה, במקרה הזה רצוי לתרגל בין חצי שעה לשעתיים כפעמיים בשבוע.

משפטים כמו: אני הולכת ויורדת במשקל מיום ליום או גופי הולך ונעשה חטוב יותר, יכולים להוסיף. הם מחזקים את התיאוריה לפיה מחשבה יוצרת מציאות קיימת.

מחקרים תומכים
דיאטניות מדווחות כי כשהן עובדות עם לקוחות, הן מרגישות בשוני בין אנשים שנשקלים על בסיס יומי, לבין אלה שלא; לטענתן, אנשים שנטו להישקל תכופות, ירדו במשקל הרבה יותר מאלה שלא. מחקר אוניברסיטאי שפורסם על ידי מכון הלב במניאפוליס, מינסוטה, וכלל 100 משתתפים, אשר זאת בכך שקבע כי קבוצת המשתתפים ששקלו עצמם באופן קבוע, איבדו בממוצע 3 קילוגרמים עודפים בחודש.

לסיכום:
משקל ביתי מומלץ בכל בית. גם אם אתם חיים ואוכלים בריא, נמצאים בעיצומה של דיאטה, ו/או עשיתם אחת, או אם אתם נוהגים לבקר בקבוצת תמיכה כדי לשמור על המשקל. אוכל בריא הוא באמת אוכל שמזין את הגוף, מספק לו ויטמינים ומינרלים. אך גם הכמות חשובה.
אובר יוז (שימוש יתר) בשמן זית, הוספה של 3 פרוסות לחם מחיטה מלאה לארוחת הבוקר, או שימוש בגבינות עשירות בסידן (אך גם באחוזי שומן) אינם פועלים לטובתכם לאורך זמן.

איך אפשר להבחין בכך? שקילה של פעם בשבוע יכולה לעזור. פעילות גופנית יכולה לאזן את המצב חזרה. ככל שתעקבו יותר אחר התקדמותכם, כך הדבר יסייע בידכם לקבוע אילו דברים משפיעים יותר או פחות על הגוף שלכם.

אז קדימה, תנו משקל לשקילה ביתית על בסיס קבוע!

לא ניתן להגיב למאמר זה.