לאכול בשביל הנפש: מאכלים מרוממי מצב רוח:

לרדת 2 ק"ג בשלושה ימים?

קטגוריה ראשית > סוגי דיאטות

מאת: מערכת Diet

ישנן מגוון דיאטות שנועדו ל"זבנג אחד וגמרנו" – שלושה ימים שבהם ניתן להוריד 2.0 ק"ג ואף יותר בשלושה ימים. למרות זאת, הצלחת דיאטה שכזו תלויה ביכולתו של העושה אותה לעמוד בקריטריונים מחמירים ולהבנה כי מדובר במשהו זמני שאינו יכול לשמור על המשקל שלנו לאורך זמן.

תחילת קונספט דיאטה לשלושה ימים בשנות השמונים המוקדמות. אז העבירו אותן מפה לאוזן באמצעות פקסים ושיחות משרד. הן נודעו במספר שמות שונים, כמו דיאטת הפקס, דיאטת מארינס, דיאטת חיל הים ועוד.


לדיאטת שלושת הימים גרסאות שונות אולם מעולם לא נטלה כל חברה מוכרת לדיאטות אחריות על סוג הדיאטה הזו ויש רבים שמפקפקים ביכולת ההצלחה שלה. אחת מהדיאטות מחייבת את העושים אותה לשתות רק מים ביום הראשון ולאכול פירות בלבד ביום השני, זאת יחד עם שתיית מיץ טבעי. ביום השלישי יכולים העושים את הדיאטה לאכול ירקות בלבד ולשתות מיץ ירקות.

dietime ראשי

2 ק"ג בשלושה ימים. אפשרי?


דיאטת שלושת הימים – דוגמא נפוצה

לפניכם אחת הגרסאות הנפוצות של דיאטת שלושת הימים. ניתן כמובן להחליף את המרכיבים בהתאם לטעם האישי אך יש להיצמד להנחיות הכלליות. לחצו כאן למחשבון קלוריות.


יום ראשון
ארוחת בוקר: מורכבת מתה שחור או קפה, חצי אשכולית, טוסט עם כפית אחת של חמאת בוטנים. ניתן להחליף את האשכולית במיץ אשכוליות או פרי הדר אחר ללא הרבה סוכרים.

ארוחת צהריים: חצי קופסת טונה סחוטה משמן, טוסט יבש אחד, קפה שחור או תה. מומלץ לאכול טונה במים ולא בשמן וכן להוסיף ממתיק מלאכותי לתה או לקפה.

ארוחת ערב:  150 גרם בשר רזה, חופן של שעועית ירוקה, גזר, תפוח, גביע גלידת וניל דיאטטית עד 3%.


יום שני
ארוחת בוקר: ביצה קשה אחת, טוסט יבש אחד, חצי בננה, קפה או תה.

ארוחת צהריים: גבינת קוטג' וששה קרקרים. ניתן להחליף את הקוטג' בטונה.

ארוחת ערב: שתי נקניקיות, ברוקולי, גזר, חצי בננה, חצי גביע גלידת וניל דיאטטית.


יום שלישי
ארוחת בוקר: תפוח, גבינת צ'דר, 5 קרקרים, קפה או תה.

ארוחת צהריים: ביצה קשה, טוסט יבש אחד. ניתן להוסיף קפה או תה.

ארוחת ערב: קופסת טונה, גזר, כרובית, מלון וחצי, גביע גלידה דיאטטית.

ישנן כמובן גרסאות אחרות לדיאטה זו, אבל בכולן ההנחיה היא לעקוב במדויק אחרי ההוראות במידה ורוצים לראות הצלחה אמיתית בהפחתת משקל. ההנחה היא שהמרכיבים בארוחות גורמים להגברת המטאבוליזם ובעקבות כך לשרפת שומנים.

מטרת הדיאטה  היא להביא להפחתת משקל מיידית וקיצונית ולא לשנות את הרגלי התזונה של המבצעים אותה. הדיאטה גם לא קוראת לשלב בין אימונים לבין הדיאטה, כי הפחתת המשקל תגיע ממטאבוליזם ושריפת קלוריות בלבד ללא צורך באימון.


חשוב לדעת!

כל המתחיל בדיאטה כלשהי ובשינוי הרגלי החיים והתזונה חייב להיוועץ עם רופא. ירידה במשקל היא לא משהו שכל אחד זקוק לו. השוני בצריכת הקלוריות היומית בקרב כל אחד נובע מהבדלי מין, גובה, משקל ועוד. לכן, הדיאטה הזו אינה מתאימה לכל אחד ועלולה להביא לכאבי ראש, סחרחורות ועוד. חובה לפנות לגורם מקצועי אשר יוכל להעריך נכונה את הצרכים שלכם ואת היכולת לבצע שינוי בהרגלי התזונה.


מאת: מערכת "Diet".


* יש להיוועץ ברופא ובתזונאי לפני ההחלטה להתחיל דיאטה.
אתר "דיאט" אינו אחראי לתופעות לוואי או נזק העלולים להתרחש כתוצאה מביצוע הדיאטה.

35 תגובות ל“לרדת 2 ק"ג בשלושה ימים?”

 1. מאת עדן:

  שלום!
  רציתי לדעת בקשר לדיאטה של השלושה ימים אם מותר לשתות בה מים חופשי כי קראתי פעם שיש הגבלה על המים בדיאטה זו.אבל אני יודעת שברגע שלא שותים מים בשביל לרזות זה לא שווה תמאמץ כי מחזירים הכל ברגע ששותים.
  אשמח לקבל תשובה.

 2. מאת עדן:

  שלום!
  יש לי כמה שאלות שאשמח לקבל עליהן תשובות:
  1. האם הליכה של חמישים דקות כל יום תוסיף ( או תגרע)?
  2. האם אפשר לחלק את התפריט הזה לחמש ארוחות במקום שלוש בתנאי שאני לא מוסיפה מוצרים נוספים ובלי ארוחת לילה. לדוגמא האם מותר ביום הראשון לאכול בננה בשמונה ואת הפרוסה בעשר?
  3. מה הכוונה שאומרים טוסט?
  4. האם מותר להחליף בשר בשניצל לייט( 100 קלוריות)?
  5. האם הירידה נובעת מחוסר נוזלים. כי אם כן אז זה לא שווה כי מעלים הכל.
  6. האם מותר לשתות מים חופשי?
  7. מה זה הקרקים, האם הכוונה ללחמית?

 3. מאת editor:

  שלום עדן! אין הגבלה לשתות מים בכל סוג דיאטה. נהפוך הוא: שתיית מים עוזרת לפרק ביתר יעילות את השומנים, מכיוון שגם כדי לפרק שומן, אנו זקוקים למולקולות של מים. עודף נוזלים מופרש בשתן ולא נאגר בגוף. רק במקרים בהם אוכלים הרבה מלח, יש מצב לצבור נוזלים. לכן כדאי להפחית בצריכת מלח. תוכלי להתעדכן באינפורמציה בניוזלטר שלנו. ההצטרפות חינם בלינק הבא:
  http://newspapers.co.il/magazine.php?id=5.

 4. מאת editor:

  1. פעילות גופנית מומלצת בכל סוג דיאטה, פרט לשריפת הקלוריות, תוכלי גם להעלות את חילוף החומרים. כנסי לקטגוריית כושר ותנועה ותוכלי ללמוד עוד על פעילות גופנית.
  2. כן
  3. לחם קלוי במצנם.
  4. כן, כל עוד הערך הקלורי זהה.
  5. לגוף יש מנגנוני הגנה והוא שומר על השומנים מכל משמר. זהו מנגנון השרדותי. הירידה במשקל נובעת מניצול של פחמימות במאגר שנמצא בכבד וירידת נוזלים. אני מאמינה שאם משלבים פעילות גופנית, יש ירידה של שומנים.
  6. כן
  7. כל קרקר הוא חצי לחמית.

 5. מאת אלה:

  הדיאטה מביאה תוצאות יפות אבל שלא נשמרות.

  ברור שמורידים 2 קילו בשלושה ימים. הרי לא אוכלים כלום. מה זה? לא עדיף לרדת קילו בשבוע ואח"כ לשמור על זה לתמיד??? למה להחמיר???

  אני דיאטה קודמת שעשיתי .. הייתי מורידה 2 קילו בשבוע, שזה גם לא נורמאלי ולא שפוי.. אולי הייתי אוכלת קצת יותר מבדיאטה שאתם מציעים, אך גם סבלתי.. ולא רק זה, גם העליתי כפול תוך פחות משנה. ירדתי 18 קילו תוך שלושה חודשים, והעליתי 33. עכשיו אני בירידה של 22 קילו מאז. נשאר עוד איזה 8-9. ועשיתי את זה בדרך מאוזנת ובריאה בלי להתנזר משומדבר. אז לקח קצת יותר זמן, אבל לפחות אני יודעת שאני אוכל להמשיך לאכול בצורה שבה אני אוכלת עכשיו כל הזמן, כי הפכתי את הדיאטה לאורח חיים בריא!!!!

  סליחה שככה דיברתי בתוקפנות. כי פשוט אני משלם ביוקר על הטעויות של הדיאטות ה"מהירות".
  ומי שעוד לא התחיל עם זה. בבקשה, אל תתחילו.

 6. מאת editor:

  שלום אלה
  באתר "דיאט" אנחנו נותנים את כל האינפורמציה על כל סוגי הדיאטות הפופולריות הקיימות היום. זאת אחת מהן. הדיאטה הזו אינה מומלצת לזמן רב. להיפך. לעיתים, לפני אירוע חשוב, רוצים שהשמלה תשב בול על הגוף. מסיבה זו, נדרשת דיאטה שתספק את כל אבות המזון, אך לא תרבה במוצרי מזון. אני מסכימה איתך, מה שחשוב באמת ומה שמחזיק לאורך זמן הוא אורח חיים בריא. תזונה נכונה עם אוכל בריא ופעילות גופנית הם מתכון להצלחה ארוכת טווח, כזו שתשמור על התוצאות. אני מזמינה אותך להרשם לניוזלטר שלנו. הוא חינמי ומספק מידע על תזונה נכונה ואורח חיים בריא. הכת': http://newspapers.co.il/magazine.php?id=5
  שיהיה בהצלחה וחג פסח שמח!

 7. מאת הדר:

  שלום ,
  יש לי גם כמה שאלות
  1. לחם קלוי – זה לחם קל ??
  2. אפשר לרדת יותר מ2 קילו בשלושה ימים ? כמו איזה 3 4 ?
  3 – אם אני יעשה פעילות גופנית זה מוריד יותר ?

  תודה מראש

 8. מאת editor:

  היי הדר!
  תשובות לשאלות:
  1. עפ"י המחשבון הקלורי באתר, לחם קלוי הוא לחם קלוי, אין בו פחות קלוריות מלחם רגיל.
  2. הדיאטה תורגמה ממאמר באנגלית שהצביע על ירידה של 2 ק"ג לכל היותר.
  3. על סמך מחקרים, התשובה חיובית. פעילות גופנית שורפת קלוריות ומעלה חילוף חומרים. תוכלי להתעדכן באינפורמציה בניוזלטר שלנו. ההצטרפות חינם בלינק הבא:
  http://newspapers.co.il/magazine.php?id=5. סופשבוע נפלא.

 9. מאת הדר:

  היי , עשיתי את הדיאטה ואני לא ממש מרגישה שהורדתי ..

  מותר לעשן בדיאטה הזאת ?

 10. מאת יעל:

  שלום
  רציתי לדעת עם מותר לשתות קפה שחור בלי חלב ובלי סוכר באופן חופשי
  ועוד לדעת, אם חוזרים על הדיאטה מבלי לעשות הפסקה בת ארבע ימים, האם ממשיכים לרדת?

 11. מאת editor:

  שלום יעל!
  בדקתי את המקורות מהם תורגם המאמר, אין שום בעיה עם שתייה של קפה שחור, הוא אינו מכיל קלוריות כאשר אין בו סוכר וחלב. אך עליי להפנות אותך למאמר "נס או שחור? הכל על הקפאין" בלינק:
  http://bit.ly/9Dko5k. צריכה מוגברת של קפאין משפיעה על הגוף בדרכים מגוונת (ראי מאמר) וכדאי לשים לב אליהן. לגבי המשך ירידה במשקל: במקורות לא מצוין אם ממשיכים לרדת. כמו כן, אם תרצי לקרוא על דרך נוספת להאיץ ירידה במשקל, קיראי את המאמר העוסק בשילוב של פעילות גופנית בכל סוג של דיאטה: http://bit.ly/6ObiTV. חג שמח שיהיה!

 12. מאת editor:

  לפי מקורות המאמר: אין אזכור על איסור עישון. חג שמח!

 13. מאת הדר:

  רגע לא הבנתי , הפעילות הגופנית תעזור לי לרדת יותר במשקל ? או שאני לא ירד בכלל ?
  ובביניים אפשר לאכול מרק כרוב ? שזה מרק שאין בו בכלל קלוריות ?
  תודה מראש

 14. מאת מאיה:

  מה לגבי הוספה של ירקות?
  לדוגמא יחד עם הטונה? או עם גבינה?

 15. מאת editor:

  ירקות ירוקים מכילים מעט מאוד קלוריות. ניתן להוסיף אותם לתפריט בכל ארוחה. הכוונה היא לעלי בייבי, פלפל ירוק, חסה, תרד ועוד. הם גם יוסיפו מנה של בריאות וויטמינים לדיאטה. שיהיה בהצלחה!

 16. מאת חני:

  במה ניתן להחליף טונה למי שלא אוהב? ומלבד ירקות ירוקים האם אפשר להוסיף גם אדומים או כתומים כגון דלורית או פלפל אדום…
  תודה!

 17. מאת editor:

  היי חני
  לפי המאמר המקורי, ניתן להחליף את הטונה בכל סוג אחר של חלבון: גבינה צפתית 5% (מנה של 250 גרם), או חזה עוף צלוי (200 גרם). ירקות אדומים וכתומים עשירים יותר בקלוריות. הם פשוט מתוקים יותר. אבל זה לא ממש קריטי. חשובה גם הבריאות ויתכן שיקח לך יום נוסף לרדת את המשקל הזה. שנה טובה!

 18. מאת עידו:

  האם ירקות הם קלוריות????

 19. מאת אורין:

  שלום שמי אורין ואני בת 14 עוד מעט וירדתי עצל חלי ממן די הרבה ושהפסקתי עליתי לא את כל מה שהורדתי אבל עליתי והדיאטה הזו נראת לי הזדמנות לצמצם מה שעליתי השאלה היא כזאת עם אפשר להחליף בין ארוחת צהריים לערב??

 20. מאת editor:

  היי אורין
  כן, אפשר להחליף בין ארוחת הצהריים לערב. בהצלחה! ספרי לנו איך הולך…

 21. מאת editor:

  היי עידו
  ירקות מכילים קלוריות. גם בגזר ובגמבה יש קלוריות, במלפפון פחות.תוכל להעזר במחשבוןהקלורי שלנו ולהקיש את הירקות שברצונך לברר: http://goo.gl/WELdq
  שיהיה בהצלחה!

 22. מאת כינרת:

  שלום! הייתי רוצה לישאול האם מותר פעם בשבוע לאכול גבטה רגילה אבל להוציא את כל הבצק מתוכו מחכה לתשובה תודה…

 23. מאת admin:

  היי כנרת
  ג'בטה רגילה מכילה מס' רב של קלוריות. גם אם מוציאים את הבצק מתוכה ולכן אינה מומלצת לתהליך של דיאטה במטרה של הורדה במשקל.

 24. מאת פנינה:

  רוצה לרדת 15 קג

 25. מאת פנינה:

  לגבי ירידה במשקל דיאטה שמורידים 15 קג

 26. מאת עינב:

  רציתי לדעת לגביי הדיאטה של ה3 ימים אם את התה אפשר לשתות עם סוכר (2 כפיות) ומה הכוונה ממתיק מלאכותי? סוכרזית? כי אם כן שמעתי שהוא לא בריא בכלל והאם אפשר להחליף חצי אשכולית בתפוז אחד ושכתבתם טוסט הכוונה ללחם רגיל אחד? והאם אפשר להחליף חמאת בוטנים בגבינה או חומוס? ואם אני לא יאכל את הגזר בארוחת ערב? פשוט אדלג עליו? זה אפשרי? מה הכוונה בגביע גלידה? גלידה בכוס חד פעמי? מה הכוונה בקרקרים? כל סוגי הקרקרים שאני ייקנה? והאם את הירקות שכתבתם כגון גזר וכרובית אפשר לחמם במים? ומה הכוונה למלון וחצי? ממש מילון אחד שלם?? או לפלח?
  והשאלה החשובה היא אם אני ממשיכה את הדיאטה שישה ימים ולא שלושה האם אני יירד 6 וכו'?
  אשמח מאוד מאוד אם תוכלי לענות לי על כל השאלות זה נורא חשוב לי תודה רבה רבה

 27. מאת עינב:

  סורי 4 קילו וכו'

 28. מאת editor:

  שלום עינב,
  הכוונה היא לממתיק סוכרזית ודומיו.
  את התה את יכולה לשתות עם סוכר, אך שימי לב שבכפית סוכר יש כ-20 קלוריות

 29. מאת עינב:

  אוקיי אז מה זה אומר? כמה פעמים ביום אני יכולה לשתות תה עם ש2 כפיות סוכר?
  ולא ענית לי על כל השאלות אם תוכלי לענות לי על הכל אשמח מאוד

 30. מאת ליאת:

  שלום!אני ליאת ואני רוצה לרדת בערך 20 קילו בחודשיים אם מישהו יוכל לתת לי כמה טיפים או עצות איך לרדת ??ואיך לישמור על תזונה נכונה.

 31. מאת editor:

  שלום ליאת,
  אינני ממליצה על דיאטות בזק, הן לא בריאות ולעיתים רבות מובילות לתוצאות הפוכות.

 32. מאת אנונימי:

  שלום..יש לי שאלה לגבי הדיאטה של השתייה של מים יום שלם .
  איך אפשר לשתות מים יום שלם ולא לאכול ? זה לא מזיק ? [ לא המים , החוסר אכילה ]..

 33. מאת מירל:

  שלום ליאת
  1.האם ניתן להוסיף מעט חלב לקפה?
  2.את הקרקרים ניתן להחליף בלחם קל (עד כמה קל')
  3.את הגבינה צהובה ניתן להחליף בחלבון אחר שווה ערך קלורי?
  תודה

 34. מאת admin:

  שלום מירל,
  כדי להיצמד לתפריט כמו שהוא!
  בהצלחה

 35. מאת טל:

  שלום רב

  האם אפשר בפרוסת לחם עם טונה למרוח שכבה דקה של חומוס או אריסה?
  כנ"ל לגבי הפרוסה עםמ הביצה