דיאטה חכמה ללב חזק

מאמרים נבחרים > קטגוריה ראשית > סוגי דיאטות

 

אם אתם שומרים על תזונה נכונה ומקיימים פעילות גופנית, ניתן לשמור על הלב שלכם פועם לעוד שנים ארוכות. למרות זאת, על פי סקר של המכון לבקרה ומניעת מחלות בארה"ב (CDC), מחלות לב הנן הגורם מספר אחת בתמותה בקרב האמריקנים. ב-2007, כ-770 אלף גברים ונשים באמריקה חוו התקף לב ראשון. יותר מ-430 אלף אמריקנים חוו התקף לב שני או שלישי.

heart

על מנת להדגים את המספרים הקשים, דמו שבכל 26 שניות אמריקני/ת סובל מהתקף לב ובכל דקה מישהו נפטר כתוצאה מכשל לב. בישראל המספרים אינם קשים כמו בארה"ב (הסובלת מהשמנת יתר מסיבית של אזרחיה), אולם גם כאן לא מעט אנשים סובלים מבעיות לב כאלה ואחרות.

כפי שציינו בפתיח, דיאטה מתאימה, תזונה נכונה ופעילות גופנית קבועה יכולים להפחית באופן משמעותי את הסיכויים לאירוע לבבי. ה-CDC ממליץ לבחור את המזון אותו אנו אוכלים על פי הפרמטרים הבאים (ובהמלצת ארגון בריאות הלב בארה"ב):
1. אכלו בשר או עוף רזה ללא עור. בתהליך ההכנה הימנעו משימוש בשומן טראנס או רווי.
2. בחרו מאכלי חלב רזים בלבד, ללא שומן או עד 3% שומן. הימנעו מכל הגבינות המשמינות, חמאה או מרגרינה (חמאה טובה יותר ממרגרינה, אולם שני המאכלים אינם בריאים במיוחד).
3. צמצמו במזונות המכילים שומנים מימניים מהצומח על מנת להפחית את צריכת שומן הטראנס.
4. צמצמו במזונות המכילים כולסטרול דיאטטי. נסו לאכול פחות מ-300 מ"ג של כולסטרול ביום.
5. חיתכו במשקאות ומאכלים המכילים תוספי סוכר (בעיקר מיצים ומשקאות מוגזים).
6. חיתכו באופן משמעותי את צריכת המלח היומית שלכם (לא יותר מ-2,500 מ"ג ו-1,500 מ"ג אם אתם בקבוצת סיכון של לחץ דם גבוה).
7. לחובבי האלכוהול: הימנעו מצריכה מוגברת של משקאות אלכוהוליים. יש לשתות עד משקה אלכוהולי אחד ביום אם את אשה ושניים אם  אתה גבר. בכל מקרה, יש לנסות ולצמצם באופן משמעותי את הצריכה או להחליט שבימים מסויימים לא שותים כלל אלכוהול.

בנוסף להמלצות המזון הללו, ארגון בריאות הלב בארה"ב ממליץ לנו לשמור על אורח חיים בריא ולבצע פעילות ספורטיבית על מנת להילחם בצורה טובה במחלות הלב השונות. נסו לעשות פעילות יומית של לפחות חצי שעה. פעילות שכזו תסייע לכם לשמור על המשקל וגם להיפטר ממשל עודף. אם אינכם יכולים לבצע פעילות ספורטיבית רצופה במשך חצי שעה, חלקו אותה לסשנים של 10 דקות כ"א על פני היום כולו.

שימו לב! אתם יכולים לאכול מזונות רבים, אולם לבכם לא יקבל את מרכיבי המזון החיוניים לבריאותו. מאכלים מזינים יכולים להיות עמוסים בויטמינים, מינרלים, סיבים וחומרים אחרים, אולם עשויים להיות מופחתים בקלוריות. על מנת לקבל את מרכיבי המזון ההכרחיים, התמקדו באכילת פירות, ירקות, מוצרים מחיטה מלאה ומוצרי חלב רזים.

התייחסו אל הלב שלכם כהלכה, ותזכו לחיים ארוכים ובריאים יותר!

רוצים להיות חברים שלנו בפייסבוק?

2 תגובות ל“דיאטה חכמה ללב חזק”

  1. מאת למה:

    למה העור מזיק לבריאות?

  2. מאת admin:

    הוא בעיקרו שומן אשר יותר מזיק ממועיל