חג הפורים: איזה אלכוהול עדיף לשתות?

כללי > מאמרים נבחרים

מאת: מערכת Diet

פורים בפתח. והרי ידוע שבחג זה, משיקים כוסיות לחיים….ועד לחיים…עד שמאבדים את הראש, טוב, לא לגמרי. רק עד שלא נבחין בין ברוך מרדכי לארור המן.

איזה שתיית אלכוהול עדיפה?

בקצב המוסיקה והריקודים, בין התחפושות והפונפונים, אנחנו מתקרבים לבר. השפע הוא עצום. לרגע שכחתי שאני בדיאטה. אלכוהול מכיל קלוריות. האם ללכת על קוקטייל? או וודקה, מה לגבי בירה?

1.קוקטיילים:
קוקטיילים כמו "קוסמופוליטן", "מרגריטה", "וואיט ראשן" ואחרים מצויינים להעלאת המצב רוח, צבעוניים ושמחים.

הבעיה: הם מכילים כמות רבה יותר של קלוריות מכל שתייה אחרת שתיבחרו. "וואיט ראשן"וכן המשקה המכונה "אורגזמה" מכילים גם כמות לא מבוטלת של שמנת מתוקה המכילה 38% שומן (ולא פחות!), כמו כן כמות הסוכר במשקאות אלה  גדולה יחסית ולכן כדאי לשקול משקה אחד או שניים ולא להתמיד בהם ערב שלם.

2. בירה:
הבירה מכילה אחוז אלכוהול נמוך יחסית, ומכילה כשותית (הומולוס), צמח מרפא מרגיע שמשרה מצב רוח טוב ותחושת אופוריה.
הבעיה:
היא משתנת. תוכלו למצוא את עצמכם רוקדים מעט וממהרים לשירותים כעבור זמן מה.

3. יין:
יין אדום, מכיוון שהוא מכיל יותר מ-200 חומרים נוגדי חמצון הנקראים פוליפנולים. בכוס אחת של יין אדום יש פי 12 חומרים נוגדי חמצון לעומת כוס יין לבן. אחד החומרים הידועים והבריאים ביותר בקבוצת הפוליפנולים ביין האדום נקרא רסרווטרול. מחקרים מצאו כי כמות גדולה של רסרווטרול האריכה ב-30-50% את אורך החיים בקרב בעלי חיים אשר השתתפו בניסויים. ז'אן קלמנט, האשה אשר נפטרה בגיל 122 (1875-1997) שתתה כוס יין אדום בכל יום מחייה מאז גיל 15.

4. וודקה עם תפוזים, וודקה עם אשכוליות..וודקה רד בול…אכן, וודקה עושה את העבודה, ותגלו שוודקה מכילה אלכוהול בכמויות, התרוממות הרוח היא מהירה מאוד, עד כדי שיכרות.  השפעתה ניכרת כבר לאחר שתייה של כוסית אחת.
הבעיה:
לוודקה מגוון השפעות בריאותיות, כשהנזק העיקרי שלה הוא על הכבד. כבד שומני, שחמת הכבד או יתר שומנים בדם הם רק חלק מתסמיניה.

5. משקאות אנרגיה- משקאות אנרגיה מעלים את הערנות בצורה מיידית, וממריצים, בין השאר את הגוף וכן…גם את הריקודים. הם אינם מכילים אלכוהול.

הבעיה: הם מכילים כמויות גבוהות של סוכר המכיל קלוריות רבות וקפאין. משקה האנרגיה הראשון החל בייצור המשקה "רד בול" בשנת 1987, מאז יצאו משקאות נוספים כמו "XL" ומותגים נוספים. משרד הבריאות מצביע כי צריכה  גבוהה של משקאות אנרגיה מביאה לצריכה גבוהה של קפאין. הוא עלול לגרום לתופעות לוואי, ובהן רעד בידיים, חרדה, כאבי ראש, עצבנות, חוסר שינה, שלשולים וסחרחורות.

פורים שמח!

לא ניתן להגיב למאמר זה.