טיפים לשמור על הגזרה כשנופשים בחו"ל:

לעכל יותר טוב: על פרוביוטיקה, סיבים, ואנזימים

קטגוריה ראשית > תוספי מזון וצמחי מרפא

מאת: אריק בלום כותב האוגדן "מהות החיים" ומרצה בנושא "הומור מחזק את הנפש".

מהם תכשירי פרוביוטיקה?

מערכת העיכול שלנו מכילה בתוכה אוכלוסייה ענפה של חיידקים ידידותיים, החשובים לשמירה על הבריאות הכוללת של הגוף ולפעילות תקינה של המעיים.

לפעמים נדרשים תוספי מזון לעיכול טוב יותר

לפעמים נדרשים תוספי מזון לעיכול טוב יותר

בזכות יחסי הגומלין בין הגוף לבין אוכלוסיית החיידקים הטובים, מתייחסים למיקרואורגניזמים אלו כחלק אינטגרלי של מערכת העיכול.

פלורת מעיים משגשגת הכרחית לעיכול וספיגה יעילים של מרכיבי המזון, לפעילות מעיים תקינה וניקוי נאות של מערכת העיכול. המיקרואורגניזמים ה"טובים" מונעים התפתחות של חיידקים גורמי מחלות, פטריות ושמרים ובכך מגינים מפני זיהומים במערכת העיכול.

בנוסף לכך, הם מונעים יצירת חומרים מסרטנים על ידי החיידקים ה"רעים" ומסייעים במניעת התפתחות של סרטן במערכת העיכול ובעיקר סרטן המעי הגס. המיקרואורגניזמים ה"טובים" מייצרים עבורנו ויטמינים ומסייעים בעיכול חלב ומוצריו.

מצבים מסוימים כמו : טיפולים אנטיביוטיים (מחסלים גם חיידקים "רעים" אך פוגעים גם ב"טובים"), הרגלי תזונה לקויים ומצבי סטרס (לחץ נפשי), עלולים להפר את האיזון העדין של אוכלוסיית המעיים ולגרום לבעיות עיכול, היווצרות של גזים, שלשולים, עצירות ואף לזיהומים במערכת העיכול על ידי חיידקים "רעים" או פטריות.

חוסר האיזון גורם למחלות נפוצות כגון : קוליטיס, תסמונת המעי הרגיז, זיהומי קנדידה, אלרגיות שונות, מחלות עור, מחלות אוטו-אימוניות ועוד.

לכן, מומלץ בצורה שגרתית להוסיף לתזונה תכשירים המכילים את המיקרואורגניזמים ה"טובים" שהעיקריים שבהם : אסידופילוס (Acidophilus), ביפידום, לונגום ובולגריקוס.

השלמות עיכול, אנזימים ופסליום

עיכול נאות של המזון, ספיגה טובה של מרכיביו, ופינוי פסולת מהגוף הינם תפקידיה העיקריים של מערכת העיכול.

אם גופנו אינו מסוגל לבצע תהליכים אלה ביעילות, הרי שלא נוכל לשמור על בריאות אופטימלית. קשיי עיכול המתבטאים בתחושת נפיחות, גזים ובחילות, חומציות, גורמים לכך שהמזון לא יתעכל בצורה טובה.

מצבים אלה עלולים לפגוע בספיגת המרכיבים החיוניים ולאפשר ספיגת חלקיקי מזון בלתי מעוכלים, מה שמוביל בסופו של דבר למחלות הנובעות מחוסר תזונתי, לאלרגיות למזון ומחלות נוספות הקשורות לעיכול בלתי תקין.

שמירה על תהליכי פינוי הפסולת חשובה גם לניקוי מעיים נאות ולמניעת סרטן באיברי מערכת העיכול. השלמות של אנזימי עיכול וצמחים ,הפועלים להגברת תהליכי עיכול, מסייעים לגופנו לשמור על תפקוד תקין של מערכת העיכול ומניעת מחלות, דוגמה להשלמות עיכול חשובות : תכשירים המכילים אנזימי עיכול.

סיבים תזונתיים שמקורם בפירות, ירקות ודגנים מלאים, חשובים במיוחד לפעילות סדירה של המעיים ולתהליכי ניקוי נאותים שלהם. כמות הסיבים בתזונה התעשייתית-המודרנית הולכת וקטנה, ולכן אנשים רבים כל כך סובלים מבעיות במערכת העיכול.

נטילת תוספת סיבים תזונתיים בכמוסות או באבקה, יכולה להסדיר את פעולת המעיים ולהגן על רירית מערכת העיכול מפני גורמים מזיקים והתפתחות מחלות שונות. דבר זה חשוב במיוחד לאנשים שתזונתם דלה בירקות ובדגנים מלאים.

סיבי צמח הפסיליום נחשבים למועילים ביותר בהסדרת פעילות המעיים בזכות יכולתם לספוח מים ולהתנפח בקיבה, תורמים סיבי הפסיליום לתחושת השובע ומסייעים בהורדת המשקל (סיוע לדיאטה).

לא ניתן להגיב למאמר זה.