חמשת אימוני הכושר היעילים ביותר לדיאטה

קטגוריה ראשית > כושר ותנועה > יוגה > קטגוריה ראשית > כושר ותנועה > כושר בבית > קטגוריה ראשית > כושר ותנועה > מאמרים נבחרים > קטגוריה ראשית > כושר ותנועה > פילאטיס > קטגוריה ראשית > כושר ותנועה > פעילות גופנית למניעת מחלות > קטגוריה ראשית > כושר ותנועה > פעילות גופנית מחוץ לבית

ישנן יתרונות רבים לשגרה קבועה של פעילות גופנית, העיסוק בספורט תורם לשמירה על הבריאות והתפקוד התקין של הגוף, כושר גופני מאפשר ליהנות ממגוון פעילויות, החל מהשתוללות בפארק עם הילדים ועד יציאה לטיול רגלי ארוך עם חברים. רבים מאיתנו מעוניינים לשלב פעילות גופנית בשגרת חיינו גם כדי לשמור על משקל גוף רצוי ועל גזרה חטובה.

דנה רובין

FreeDigitalPhotos.net

FreeDigitalPhotos.net

ישנו מגוון עצום של סוגי פעילות גופנית. יש מי שבוחרים בפעילות שעוסקים בה בחוץ, כגון רכיבה על אופניים, ריצה, משחקי כדור למיניהם, הליכה, מפגשי זומבה על חוף הים, שימוש במתקני ספורט ציבוריים שהופיעו בשנים האחרונות בפארקים רבים בערים ועוד.

ישנם מי שהפעילות הגופנית בה הם בוחרים נערכת דווקא בין כתלי מבנים, אימון בחדר כושר למשל, שחיה, אירובי, קיקבוקסינג, ספינינג ועוד.
ישנם אפילו מי שעוסקים בספורט בביתם הפרטי תוך שימוש במכשירי ספורט למיניהם המיועדים לשימוש ביתי או תוך ביצוע תרגילים לחיזוק שרירים, עיצוב, שיפור הגמישות ואפילו סיבולת לב ראה (למשל על גבי הליכון).

לאור ההיצע העצום רבים מאיתנו תוהים לגבי יעילותם היחסית של אימוני הכושר. התשובה לשאלה זו משתנה לפי מה שנגדיר לעצמנו כחשוב לנו במיוחד. כך למשל יוגה מעולה לשיפור הגמישות אולם אינה תורמת רבות לפיתוח סיבולת לב ריאה, אימון בחדר כושר מחטב ומחזק שרירים, שחייה וריצה טובים לסיבולת וכו'.
במאמר זה אספנו בשבילכם רשימה של חמישה אימונים מומלצים כאשר המדד המרכזי הוא יעילותם מבחינת שריפת קלוריות.

מזיעים בצוותא – אירובי, ספינינג, זומבה
רבים מאיתנו מוצאים שעיסוק בספורט במסגרת קבוצתית הוא מהנה וקל יותר עבורנו. כך למשל מי שמשתתפים בחוגי אירובי, מי שבוחרים בספינינג, זומבה ועוד כהנה מפגשים בהם הקבוצה מופעלת על ידי מדריך ומבצעת את התרגילים יחד.

אימונים כאלה מאופיינים בקצב גבוה של שריפת קלוריות, כאשר הערכות מדברות על בין 7 – 10 קלוריות לדקה בהתאם לאינטנסיביות האימון. משך האימונים הוא בדרך כלל כשלושת רבעי שעה ולכן בכל אימון שורפים כ500 קלוריות. לאחרונה נוספו למגוון אימונים אלה גם קיקבוקסינג שמשלב פעילות בקבוצה ובזוג.

רכיבה על אופניים
רכיבה על אופניים, הן בשטח והן לאורך כבישים ובשבילי אופניים, צוברת פופולאריות רבה בעולם בכלל ובארץ בפרט. מדובר לא רק בפעילות גופנית מהנה אלא בתחביב ממש הכולל רכישה ותחזוקה של ציוד מגוון (זוג האופניים כמובן בראש ובראשונה) רכיבה בקבוצות, טיולים, מפגשים בבתי קפה בתום הרכיבה ועוד.

רכיבה על אופניים היא פעילות הידועה בקצב גבוה של שריפת קלוריות היות והיא כרוכה במאמץ משתנה המחייב את הגוף להגיב בהתאם.
ההערכה היא שרכיבה בתנאי עומס ממוצעים שורפת קלוריות בקצב של כ7 קלוריות לדקה, ז"א 400 קלוריות כל שעה. רכיבה על אופניים גם מחזקת ומחטבת שרירים, במיוחד בפלג הגוף התחתון.

 קיקבוקסינג, אומנויות לחימה ועוד
אימונים קבוצתיים באומניות לחימה כגון קארטה, טייקואנדו, קיקבוקסינג וקפוארה אינם רק דרך טובה לשמור על כושר, להוציא אגרסיות ולשפר את הביטחון ויכולת ההגנה העצמית אלה הם גם יעילים מאוד בשריפת קלוריות.
אימון קיקבוקסינג של כשעה יביא לשריפה של כ500 קלוריות.

שחייה
שחייה היא פעילות גופנית בריאה מאוד, זאת מכיוון שהיא אינה יוצרת עומס על השלד. שחיה לא רק משפרת סיבולת לב ריאה ומחזקת שרירים אלא גם טובה מאוד להפחתת משקל באמצעות שריפה מוגברת של קלוריות. ההתנגדות של המים מחייבת השקעת אנרגיה בכל תנועה כמו כן לא מרגישים שמזיעים ולכן קל יותר לאמץ את הגוף.

ההערכה היא שבמהלך אימון של 45 דקות בו שוחים בקצב בינוני שורפים כ 350 קלוריות.

טיפוס מדרגות, קפיצה על חבל, ריצה
פעילויות כגון אלה שורפות קלוריות באופן הקלאסי, פשוט תוך הגברת קצב הדופק והנשימה, אימוץ שרירים והזעה.
ההערכה היא שאימונים כאלה שורפים כ430 קלוריות בממוצע במהלך 45 דקות של פעילות.

לסיכום, פעילות גופנית היא חיונית, נחוצה וחשובה במיוחד כאשר רוצים להוריד במשקל ולשרוף קלוריות וכמה שיותר מהר. נקודה ראויה לציון היא שחשוב להבדק אצל רופא לפני תחילת הפעילות ולקבוע יעדי עצימות באימון המתאימים לכם (עדיף עם מאמן מקצועי)– ולא פחות חשוב לבחור באימון שמתאים לכם, יאתגר אתכם, כך שגם תתמידו בו וגם תיהנו ממנו.

לא ניתן להגיב למאמר זה.