הלהיט: אימונים אירוביים במים

מאמרים נבחרים > קטגוריה ראשית > כושר ותנועה > פעילות גופנית מחוץ לבית

מאת: רוברט תומסון.
הכותב הינו הבעלים של האתר Medsavailable.com המרכז סדרת מאמרים בנושא מחלות לב והדרכים למנוע אותן.

 

רוב העוסקים בפעילות גופנית סבורים כי אימון אירובי כולל הליכה, ריצה, ריקוד או אולי אפילו שחייה. כל המוזכרים לעיל הינם אימונים אירוביים מסורתיים וטובים ובהחלט תורמים לשמירה על כושר וגוף בריא. למרות זאת, הטרנד החם האחרון בעולם האירובי הוא פעילות אירובית במים, או AQUA AEROBICS. ולא, אנחנו לא מדברים על ריקודים בבריכה של הקלאב מד לצלילי אגדו דו דו. כשאחרי הפעילות "המרובה"  אוכלים כאילו אין מחר! (ויש אחד כזה).

כנראה שרוב האנשים עדיין עוסקים בפעילות אירובית מסורתית, אולם זאת מכיוון שצריכים בריכה או ים על מנת לקיים אימון אירובי במים. למרות זאת, אם התברכתם בבריכה ביתית או שיש לכם גישה לבריכה ברמה יום-יומית, אנו ממליצים לבחון את הנושא, אשר מזמן כבר אינו נחלתם של זקנים וילדים.

הלהיט של הקיץ- מרענן ומחטב

הלהיט של הקיץ- מרענן ומחטב

הדבר הטוב ביותר באירוביקה במים הוא שניתן לבצע אימון עבור כל חלק בגוף יחד עם הבונוס המשמעותי של הפחתת הלחץ על העצמות, השרירים והגוף בכלל.

כמה דברים בסיסיים: המים אמורים לכסות אתכם עד החזה לפחות. כך תוכלו לבצע במים כמעט כל תרגיל אירובי או תרגילי כוח  אותם אתם עושים מחוץ למים.
היתרון הגדול ביותר הוא כאמור בעובדה שאימון במים אינו נושא את אותו לחץ של אימון בחדר הכושר ולכן מפחית את הסיכון לפגיעה כמו מתיחה או כיווץ שרירים. הדבר נכון בעיקר אם אתם סובלים מפציעות וכאבים ועבור חברי גיל הזהב אשר סובלים בדרך כלל מכאבים ותחלואים שמונעים מהם להתאמן בצורה סדירה בחדר הכושר. אך ישנם יתרונות נוספים. המים מגבירים את ה"התנגדות" לגוף ובכך גורמים לו להתאמץ יותר ובהכרח לשרוף יותר קלוריות.

במדינה כמו ישראל, החמה ברוב ימות השנה, אימון במים עשוי להיות עניין זמין ברמה היום-יומית. לא רק שהאימון כייפי הרבה יותר, אלא שהוא גם נותן פתרון לבעיית ההזעה וההתחממות שתוך כדי האימון. אל תגבילו את עצמכם לתרגילים מוגדרים מראש כי במים יש המון אפשרויות. במידה ואתם מספר חברים בבריכה אתם יכולים לשחק כדור מים או כדור עף במים או סתם לבצע מירוץ שליחים אחד נגד השני. הליכה במים שורפת שומן רב, ויותר קלוריות מהליכה ביבשה.

כמובן שגם התרגילים המסורתיים כמו כפיפות ברכיים, תרגילי התנגדות, קפיצות, בעיטות ועוד יהיו יעילים גם הם במים. למרות זאת, כולם ירגישו הרבה יותר טוב כשהם נעשים במים ולא בחדר כושר מיוזע. במידה ואתם רוצים לקחת את זה לרמה הבאה, תוכלו לקנות ציוד מיוחד לפעילות במים, בעיקר באתרים או חנויות מיוחדות לציוד ספורט.

לסיכום, אימונים במים נחשבים ל"מחלקה הראשונה" של עולם האימונים היום ובאים במקום הדרך המסורתית של כושר בחדר כושר. ניתן לבצע את כל התרגילים בלי אותו לחץ או חשש לפגיעה. כל מה שנשאר לכם לעשות עכשיו הוא למצוא בריכה קרובה לביתכם ופשוט להתחיל….

בהצלחה!


לא ניתן להגיב למאמר זה.