הצרת היקפים, איך וכמה כסף?

קטגוריה ראשית > סוגי דיאטות > דיאטה ללא דיאטה > מפת האתר > מושגים דיאט

מאת: מערכת "Diet".

אני נמנית על אלה שספרו נקודות ב'שומרי-משקל' וצעקו עליהם ב" תוכנית הדיאטה של מירי בלקין". דקרו אותי בבטן,  באוזן, ובכף הרגל.  אכלתי רק סטייקים בלי פרוסת לחם במסגרת "דיאטת אטקינס", ואכלתי רק פרוסות לחם בלי סטייק במסגרת "דיאטת הפחמימות". תקופה מסויימת שתיתי רק מיצים וצמתי יום בשבוע. בשלב מסוים שאלתי את עצמי ברצינות, האם יש דרך קלה יותר?

העליתי במחשבתי ניתוח קיצור קיבה, אבל אני פוחדת מאוד מהרדמות, ולא הייתי רוצה לאכול דרך קש כל חיי. פרט לכך, ישנו תנאי  קבלה לניתוח כזה. אני צריכה לשקול לפחות 140 ק"ג ומעלה – ואני עוד לא שם, ברוך השם.
יצאתי לשוק, לבדוק מהן שיטות ההרזיה החדשות. מה הם פיתוחי הטכנולוגיה אשר העלו מוחות קודחים של מדענים בנסיון לפטור אותנו מעול השומנים.

התחום, מסתבר, מתחלק לשני חלקים עיקריים: שיטות פולשניות ושיטות לא פולשניות. במאמר זה אתמקד בשיטות הלא פולשניות.

צמצום היקפים ללא דיאטה

צמצום היקפים ללא דיאטה

שיטות שאינן פולשניות: איך זה עובד? למי זה מיועד? האם זה בטוח?
לנוכח הצורך בפתרונות זמינים וקלים יותר לנושא ההורדה במשקל, פותחו בשנים האחרונות אלטרנטיבות רבות. כיום ניתן להגיע למצב של הצרת היקפים בעזרת קפסולות, קרמים ומשחות, מסאז' וואקום, מסאז' חום ולייזר. חלק מהשיטות מגדירות את עצמן כממיסות שומן, חלק הורסות אותו וחלק שואבות אותו.

אז ראשית כל, מי שחושבת שבכל שיטה היא תוכל לשכב על המיטה והקלוגרמים העודפים יעלמו ממנה כמו במטה קסם, תתאכזב, לצערי. הם עתידים לשוב, אם לא שומרים על דיאטה מאוזנת לאורך זמן. פעילות גופנית מומלצת גם כן, כדי לשמור על התוצאות. או שנאמר לי באחד מהמכונים: "אם את מתכוונת אחרי הטיפול לרדת לקונדיטוריה לאכול, זה לא יעבוד".

ישנן שתי שיטות עיקריות כיום בשוק, להצרת ההיקפים  וטיפול בצלוליטיס:
1
. אולטרא סאונד בעוצמות שונות.
2. ואקום וגלי רדיו (RF).

שיטות האולטראסאונד (US) מתחלקות לשניים:

Ultrashape: טיפול ע"י קרינת אולטרא סאונד בעוצמה של 600 watts שמטרתו לשרוף ולהרוג את תאי השומן.

Bellacontour: טיפול ע"י אולטרא סאונד בעוצמה של  1- 7 watts שמטרתו להקטין את נפח התא השומני.
שתי השיטות משתמשות בקרני אולטר סאונד בכדי לחדור לשכבת השומן ללא פלישה כירורגית. שתיהן מדווחות שהטיפול הוא ללא כאבים.  אין צורך בחבישה לאחר הטיפול, ואין צורך בטיפולים משמרים.

ההבדל העיקרי ביניהן הוא בעוצמת קרני האור שמופעלות על הגוף ויוצרות השפעות שונות. התהליך של ultrashape מבוצע ע"י רופאים, שורף את תאי השומן, וסידרת טיפולים בו תכלול  3 מפגשים. התהליך הזה מבוצע ע"י חשיפת הגוף לקרינת אולטראסאונד מאד גבוהה, דבר המגביל את כמות הטיפולים שאפשר לבצע. שריפת תאי השומן דומה מאד בבסיסה לשאיבת שומן, אך ללא פינוי תאי השומן המומסים. במידה ויש עליית במשקל חזרה, תאי השומן (שוב, כמו בשאיבה) שנשרפו אינם קיימים ואלה שלידם יתמלאו. זהו מצב אשר מביא לאפשרות שבה העור לא יראה טוב. את הטיפול הזה משלימים לפעמים בטיפול של ואקום ע"מ להחליק את העור. טיפול אורך בין שעה לשעה וחצי וההבטחה היא: הפחתה של 2-6 ס"מ  עד סוף הסידרה. סידרה תעלה בין 6500-8000 ש"ח.

התהליך בBellacontour פועל על גלי אולטרא סאונד בעוצמה נמוכה, וממיס את תוכן תא השומן. משמע, התא עצמו קיים והתוכן (השומן) יוצא החוצה לטווח הבין תאי. ישנה הקלה בלחץ המופעל על נימי הדם, התאים מקבלים יותר חמצן ורכיבי תזונה, דבר בגורם בסופו של דבר לעליית קצב חילוף החומרים וניקוז טבעי של השומן מן הגוף. סידרה מונה 6-12 מפגשים ומבוצעת ע"י טכנאיות US. ניתן לעשות 2 טיפולים בשבוע, כל טיפול הוא 45 דקות והסידרה תעלה בין 2600 ש"ח ל6500 ש"ח, תלוי במס' הטיפולים. המכונים אומרים שיש שיפור ניכר במרקם העור ומיצוקו, וניתן אף לראות הרמה של האזור המטופל. הם מתחייבים לירידה של מינימום 4 ס"מ בהיקף הבטן ולא, הכסף יוחזר.
הטיפולים אינם פולשניים, משמע, השומן שהומס / הוזז / נשרף לא נשאב החוצה.

דבר זה מחייב "שריפה" שלו,  והדרך היחידה לעשות זאת, היא פעילות גופנית. זהו תנאי נלווה להצלחת הטיפול, וחשוב לבדוק אם כן, במה זה כרוך. ברוב מכוני היופי מקבלים הדרכה בנושא, הכוללת המלצה לפעילות גופנית מייד לאחר הטיפול. הליכה מהירה, שחייה, או ריקוד יעשו את העבודה. יש להקפיד על פעילות של מינימום של 45 ד' .

ואקום וגלי רדיו (velashape) – השיטה הזו מקובלת מאד על כל הסלבס, ולאחרונה יצאה בגירסה "עממית" יותר, אשר מאפשרת לכולנו להנות ממנה. השיטה מעודדת את דחיסתה של רקמת השומן על ידי עיסוי וואקום, כאשר בו זמנית מתבצעת העברת אנרגיה משולבת של קרני אור וגלי רדיו. אלו תורמים להידוק העור על ידי אפקט תרמי על סיבי הקולגן. התהליך מתבצע ללא הרדמה וללא כאבים בדר"כ. הוא מבוצע ע"י רופאים, דבר המייקר את הטיפול. כמוכן, הוא דורש טיפולי המשך לשימור ושמירה על התוצאות היפות שהושגו עד כה. מבצעי השיטה טוענים כי השיטה הזו פותחה ויעילה יותר דווקא לצלוליטיס, כי היא אינה "ממיסה" את תאי השומן אלא מהדקת וממצקת אותם. כתוצאה מכך מצמצמים ההיקפים.
טיפולים כאלה יעלו כ 4000-6000 ש"ח כאשר אין התחייבות להחזר כספי, ואין (כאמור) הרס של תאי שומן.

למי מיועדים טיפולים של הצרת היקפים?
בכל האתרים והשאלות ששאלתי, קהל היעד הם נשים (וגברים) שיש להם בעיה במקום ספציפי שבו הם רוצים לטפל: בטן (כרס בירה) / ירכיים / ידיים / ברכיים / מתניים.
למרות זאת המטפלים בשיטת ה- bellacontour מעודדים ואומרים, שבמידה והשיטה מיושמת עם כניסה למשטר אכילה נכון (לאו דווקא דיאטה), ניתן להוריד בהיקפים. הקפדה על פעילות גופנית של לפחות 45 דקות תוך 24 שעות לאחר טיפול , תראה תוצאות רציניות ביותר, אפילו 10 ס"מ ירידה בהקפים.

אז איזו שיטה כדאי  לבחור? אני משערת שזה תלוי במס' גורמים. אחד מהם הוא כסף. הגורמים האחרים מתייחסים לשיטה עצמה.
1. קריאה של ביקורות שונות מומלצת. אנשים רבים ניסו שיטה זו או אחרת ויש להם חוות דעת בנושא. כמו כן, ניתן לקרוא על מחקרים בנושא על גבי דפי האינטרנט.

2. יש לבדוק, האם המכשיר קיבל אישורי בריאות כמו: משרד הבריאות, FDA או גורם מוסמך אחר. דבר זה יבטיח בריאות שלמה לגבי תקינותו ובטיחותו של המכשיר.

3. האם יש סיכון כלשהוא בשימוש במכשיר -  טיפול אסתטי תלוי מאוד ברגישותו של העור ובמצבו הבריאותי של המטופל. יש לבדוק אם קיימות התוויות נגד, האם יכולים להיות סיבוכים בטיפול, האם קיימות תופעות לוואי אחרי הטיפולים. תופעות לוואי יכולות לכלול דלקת, הופעת דליות, כאבים. חשוב לדווח על כל בעיה רפואית בהצהרת בריאות, לפני הטיפול.

4. יש לבדוק כמה פגישות נדרשות להשלמת התהליך, כדי להגיע לתוצאה. הדבר יחסוך הוצאות מיותרות. כמו כן, כדאי לבקש התחייבות רשמית לתוצאות. כך, במקרה ולא תהיה ירידה בהקפים, הכסף יוחזר (בע"ה).

עכשיו רק נותר למדוד את ההקפים. ולאכול כאילו, יש מחר. כן, יש אחד כזה.

לא ניתן להגיב למאמר זה.