חום אוגוסט עם דיאטה וכושר על החוף

קטגוריה ראשית > טיפים > קטגוריה ראשית > כושר ותנועה

מאת: מערכת Diet

הקיץ כאן, חם בחוץ ואנחנו שואפים ריח ים. הים קורא לנו עכשיו יותר מתמיד, הגלים המתנפצים לאמבטיית קצף, טמפ' המים הנעימה 31 מעלות, החול הרך, המוסיקה, הנשנושים. המדוזות סיימו את הביקור, תודה לאל, אז אפשר להוריד כמעט את כל הבגדים, להניח את משקפי השמש בתיק והופ לקפוץ למים.


בילוי בחוף הים הוא אירוע בפני עצמו.
הוא לא דורש הרבה הכנה מראש. כמו שצריך לקנות בגדים מיוחדים לאירוע או לפנפן את השערות. כאן אומנם נידרש טיפול בשערות (כן, בנות), אבל, בינינו, זה לא מחייב רק את היציאה לים.


אז מה בעצם, הופך את חוף הים ל"המקום" בקיץ?

חוף הים הוא זירת אירועים מעניינת מכל הבחינות. זה מתחיל כבר מהבית. לובשים את הבגד ים, חושפים טפח או טפחיים (תלוי מה המצב), אורזים אוכל, מה שבא, הפעם זה פיתות עם ביצה וגבינת שמנת בטעם טבעי. מותחים כאן, מיישרים פה, מסתכלים במראה, מנסים לא לשפוט, אך לעיתים מביעים מחאה (ואין את מי להאשים) ויוצאים לדרך.


החוף (בלי דה קפריו)

אני שומעת צלילי מטקות ומוסיקה לריקודים. בחור חתיך עובר עם משקפת (מי זה?), אופנוען חוצה אותי בדהרה ומעיף חול לכל עבר, "אני הולך" – צועק האיש עם הארטיק, קרטיב וכלב רץ ומשתין לי על הלונג.
כן, הגעתי, אני בים.


אני מסתכלת על הבטן והפולקה ופולטת "אוף". לא שמרתי בחודשים האחרונים והרי התוצאות. שידור חי מחוף הים מדווח על עליה במשקל של כ – 5 קילוגרמים. 5 קילוגרמים של חגיגה אמיתית .יותר אוכל,יותר רביצה וחוסר פעילות גופנית. מזמן אני לא בכושר.


חוף הים יכול לפתוח לנו אפשרויות חדשות ולתת לנו סיכוי אמיתי לרדת במשקל, לשמור על הדיאטה ולהכנס לכושר.
1. המטרה: להכנס לכושר, לרדת במשקל ולשרוף שומן.
האמצעים: כיד הדמיון.

2. המטרה השניה: לשמור על הדיאטה, דיאטה בחוף הים –  חלק ב' של המאמר.


נכנסים לכושר, יורדים במשקל!


אופנוע ים
ניסיתם פעם לנסוע באופנוע ים? שעה שעתיים של דהירה כיפית במיוחד על הגלים תפעיל את כל השרירים בגוף. אדרנלין גבוה, פאן לא נורמלי. אחיזת האופנוע דורשת כוח והתמדה, ממש כמו אימון בחדר
כושר, רק עם מים מלוחים וחוטיני.


שרירי הרגליים והידיים יספגו את רוב ההדף,  אך אין שריר אחד שישאר במצב הקודם לפני היציאה למים. מניסיון. יום למחרת, אפשר לומר: כל הגוף כואב לי, משמע אני חי.
התוצאה: השרירים שעובדים דורשים יותר חמצן וגלוקוז, משמע: הם שורפים
קלוריות בכמויות מסחריות = השגת המטרה.


שחיה מחטבת
משקפת קולית מהמותגים הלוהטים בשוק, בגד ים שנראה כמו מעטפת דגית מתוחכמת. אני במים.
שחיה בתוך המים מעל ומתחת לגלים, נשימה ערה, נשיפה ערה, התקלות בחסקה. חתיכות, ילדים עם מזרונים, עוד רגע אני מחוץ למים הטריטוריאלים של המשפחות, הילדים, הצרפתים, והמשפריצים.
שחיה של כל סגנון (חתירה, חזה, פרפר) מביאה להפעלה של רוב השרירים בגוף. הגוף עובד. ההרגשה נפלאה.
בשחיה אנו מפעילים ומפתחים את השרירים בגוף. פעילות הלב והריאות שורפת קלוריות וגם משמשת כאימון אירובי להורדה במשקל ולזירוז חילוף החומרים. מכאן הדרך קצרה יותר להרזיה.
מבחן התוצאה: שחיה = הפעלת שרירים + נשימה מואצת =
אימונים אירובים במים = שריפת קלוריות = ירידה במשקל ותרגילי חיטוב לכל הגוף= השגת המטרה.


קייקים
שיא האופנה, השיק האחרון, חבר'ה, זה הדבר. מועדון הגולשים בחוף הילטון בת"א מלא בהם. חתיכים, חתיכות, יפים, יפות: הקייק כבר כאן. לא, הוא לא משמש לחציית אגמים בפוקהרה שבנאפל, הוא לא חלק מפעילות
ספורט של להסתכל בנוף. הקייק הוא שילוב של כמה אלמנטים: ספורט, ים, מים מרטיבים, חתירה ערה, משוטים. ביחד או לבד, אי שם מול השמש העולה, אחת שתיים. רק אני והקייק שלי.
ניתן לקנות קייק או להשכיר אחד לכמה שעות. הקייק יתן לכם להבין שאתם כבר בגן עדן. לא צריך לחכות. אי שם רחוק רחוק מהחוף. זה רק אתם והוא. המדוזות עזבו כבר.


אפשר לחתור, לקפוץ למים ולשחות, לקחת סנפירים ומשקפות, אולי תגלו צורת חיים חדשה.
החתירה בקייק, השחייה, הצחוקים של משוט נוגע במשוט, הטיפוס על הגלים, זרמים בים, יציבות והתמדה, כל אלה משחררים אנרגיות חיוביות.
מבחן התוצאה: אנרגיות חיוביות +
אימון אירובי לירידה במשקל + שחייה מפעם לפעם = שריפת קלוריות = ירידה במשקל והרגשה טובה= המטרה הושגה + בונוס.


הליכה מהירה / ריצה על החוף
הפיתרון הקל והנוח לכל בעיה כמעט. עודף משקל? לא כשאתם רצים מחוף לחוף. טיול טוב? להלן באהבה טיול מחוף לחוף או ממציל למציל. רוצים לשטוף את העיניים? חתיכים, חתיכות, סלברטי ( גם הם הולכים לים), שוניות, סלעים, אמא, תפסתי דג, אבא, תפסתי סרטן, עפיפונים, גולשים ומה לא.


עצבניים, מתוסכלים, זקוקים להוציא את הדברים החוצה? אין כמו הליכה בחוף הים תוך כדי דיבור בקול רם, לעיתים צעקות, שיחרור כעסים, ופנייה ישירה לשם יתברך. כאמור, לא משעמם כשמטיילים על החוף.
אז אפשר להתחיל, חימום קל, מתיחות ותרגילים לחיטוב הרגליים, נשימה עמוקה ואנחנו שם. יש כאלה שיקחו נעלי ספורט. האמת, מומלץ. ככה הנעליים בולמות את הזעזועים, ונותנים יציבה נוחה ובטוחה יותר.
אז מה השגנו?
מבחן התוצאה: אחלה כושר + בריאות נפשית= אנרגיות טובות כשחוזרים הביתה + מצב רוח נהדר= שריפת
קלוריות= ירידה במשקל + כושר + מוטיבציה להתחיל מחר בבוקר עם שיר חדש בלב= המטרה הושגה+ כרטיס למועדון לשיפור מצב הרוח.


מטקות
זה לא רק עושה רעש. טיק טוק, טיק, טוק. חבר'ה. מדהים אותי לראות את האנשים שמשחקים כבר שנים וחובטים חזק בכדור, כאשר הצד המיוזע השני לא נרתע ובורח. אני לא יודעת לשחק מטקות, אבל כדאי להתחיל מאן שהוא כדי להגיע לרמה הזו. אולי ביום מהימים, יבוא המדריך עם סבלנות לאין קץ ועור של פיל, וילמד אותי, איך המטקה שלי, נוגעת בכדור ש – הוא זרק. הרבה אומרים שזה קל. קורדינציה בסיסית. בקרוב אצלי.


אז כן, מטקות דורשות מאיתנו לנוע. לעיתים ימינה, לעיתים שמאלה. לעיתים אחורה, לעיתים קדימה. הן גם יוצרות קשרים חברתיים חדשים. לא פעם, שאלו אותי אנשים שאני כלל לא מכירה, רוצה מטקות? ואני עניתי: לא כדאי לך.
מבחן התוצאה: כל זה שורף אנרגיה + יוצר קשרים חברתיים חדשים + מכניס לכושר + מניע את חגורת השומנים לכיוונים שתוארו להלן= שריפת
קלוריות + תרגילים לחיטוב הגוף = ירידה במשקל= הושגה המטרה + בונוס – חברים חדשים (לא דרך הפייסבוק).


לחלק ב' של המאמר – דיאטה בחוף הים.


לא ניתן להגיב למאמר זה.