לאכול בשביל הנפש: מאכלים מרוממי מצב רוח:

5 דרכים להשאר רזים ללא דיאטה

קטגוריה ראשית > טיפים

מאת: מערכת Diet

לא, זוהי לא עוד מודעה לגלולת להרזיה או מכשיר הרזיה ללא מאמץ, כאן תוכלו לקרוא איך ליישם הרגלים פשוטים אשר לאט לאט ישילו את הקילוגרמים העודפים.
זה אולי נשמע טוב מכדי להיות אמיתי, אבל ניתן להרגיל את עצמך לאכול פחות ולהוריד ק"ג ללא מאמץ.

תנו למזלג לנו ולעסו היטב את האוכל

תנו למזלג לנו ולעסו היטב את האוכל

אלו הן חמש דרכים להישאר רזים:
1. למדו לרמות את התיאבון שלכם
רוב האנשים מסיימים לאכול כשהמזון נגמר להם על הצלחת. הקטינו את הצלחות שלכם, פחות אוכל יכנס לצלחת, פחות מזון יכנס לגופכם. הרגילו את עצמכם להשאיר ביס או שניים בצלחת.
אותו הכלל תקף גם לגבי שתיה (ובמיוחד לגבי שתיה ממותקת ומוגזת) השתמשו בכוסות קטנות יותר.

2. היו מודעים בזמן האוכל
אימרו "לא" לפרק האחרון בסדרת המתח האהובה עליכם, סדרת שוטרים או בית חולים. ובכלל אימרו "לא" לארוחה מול טלוויזיה, מחשב, בזמן נהיגה, הליכה או קריאה. היו נוכחים ומודעים באכילה ובאוכל שנכנס לפיכם.
הרבה מאד פעמים אנחנו אוכלים "תוך כדי" ולא שמים לב לכמויות, למתי אנחנו שבעים ומה הכנסנו לפינו מבחינת הערך הקלורי שלו.
אכילה מול הטלוויזיה הינה אכילה לא מודעת ומסיימים לאכול בעצם "פתאום" כשנגמר האוכל על הצלחת.

פעמים רבות אנחנו "משועממים" בזמן התוכניות ו"מנשנשים" משהו, אם זה ארוחה או פופקורן, גלידה או פיצוחים – אלו הן קלוריות ריקות שלא היינו מכניסים לגופנו אם היינו מודעים ברגע האכילה.

טענה נוספת שיכולה להיות רלוונטית הינה שרוב הסדרות כיום וגם העיתונים, מזכירים לנו את היותנו בני אנוש וארעיות חיינו, אכילה במצב זה, גם אם בצורה לא מודעת, הינה בעצם הסוואת הפחד שלנו ולכן הינה אכילה ריגשית.
דרך נהדרת לחסוך מגופכם 500-1000 קלוריות ריקות ביום הוא לא לאכול מול הטלוויזיה ואם יש לכם צורך עז לנישנוש, קלפו ירקות ונשנשו כאוות נפשכם.

3. תנו למזלג שלכם לנוח – לעסו את מזונכם
שימו לב לעובדה ביולוגית בסיסית: לוקח למוח שלנו 20 דקות על מנת להבין שהוא שבע.
איכלו ברוגע ובאיטיות, אולי הארוחה תהיה ארוכה יותר, אך אתם תשבעו מפחות אוכל בפועל.
העמיסו פחות על המזלג, הניחו את המזלג בין ביס לביס ולעסו את המזון באריכות. וכל כמה דקות נסו להעריך האם אתם עדיין רעבים או אוכלים מתוך הרגל / כי נשאר אוכל / כי טעים.

4. אמנו את הזכרון שלך
לפני שתקחו את פיסת העוגה עם קפה אחר הצהריים שלכם, נסו להיזכר מה אכלתם לארוחת הצהריים, נסו להיזכר בטעם, הטקסטורה ואז החליטו אם אתם צריכים עוד משהו או לא.
מחקרים הוכיחו שאנשים שוכחים מה הם אכלו (אינם מודעים בזמן האוכל, ראה לעיל) ובכך נותנים לעצמם אישור אוטומטית לקחת עוד פיסת עוגה או עוד ארוחה.
נסו לזכור מה אכלתם במהלך היום, נסו לרשום לעצמכם כל מה שהכנסתם לפה על-מנת שתוכלו לראות באמת כמה קלוריות אתם צורכים ביום, מה הערך התזונתי של מה שאכלתם ואפילו מתי אתם נוטים לאכול יותר או פחות, מהי חלוקת הארוחות במהלך היום שלכם ועוד. לימדו את המידע ואת ההרגלים ונסו לשנותם כדי לייצר לכם לוח זמני אכילה בריא.

5. הביטו בעצמכם
מחקרים מראים שאנשים שיושבים מול מראה מזמינים פחות אוכל. הצפייה בעצמך בזמן האוכל הופכת אותך מודע/ת למצבך, לרצונות שלך בדיאטה ולדברים שאינך אוהב בעצמך. בקשו לשבת מול מראה!

בהצלחה!

לא ניתן להגיב למאמר זה.