מזון מהיר ודיאטה

קטגוריה ראשית > טיפים

מאת: מערכת Diet

המציאות אומרת שאנחנו חיים בתקופה שבה מזללות המזון המהיר הנן לפעמים האופציה היחידה שלנו ל"גניבת" ארוחת הצהרים בתוך יומן עמוס בפגישות ובנושאים הקשורים לעבודה. נכון שאפשר ורצוי להביא אוכל בריא ורזה בשומן למקום העבודה אבל לפעמים זה לא יוצא ואנחנו נאלצים לכתת רגלינו לסניפי המזון המהיר דוגמת  מקדונלדס או ברגר קינג הקרוב למשרד  או אפילו מסתפקים באיזה שווארמה זריזה על מנת למלא את הבטן.

למסעדות מזון מהיר יש מגוון אופציות לבחירה ובחירה נכונה הינה חשובה להצלחת הדיאטה שלכם.

למסעדות מזון מהיר יש מגוון אופציות לבחירה ובחירה נכונה הינה חשובה להצלחת הדיאטה שלכם.

המזללות לא ייעלמו ובעקבות המצב הכלכלי גם סביר להניח שיישארו עמנו עוד זמן רב. החיים המודרניים גורמים לנו לפעמים לאכול ג'אנק פוד על בסיס יומי, כשחלק מהאנשים אפילו מגיעים למצב בו הם אוכלים במסעדות הג'אנק כשלוש פעמים ביום. לפחות חצי מהאנשים הללו נמצאים בדיאטה, סיימו דיאטה או שוקלים להתחיל דיאטה.

אם כבר נאלצתם להיכנס לסניף של אחת הרשתות עליכם לבחור את פריטי התפריט "הנכונים". לפניכם מספר טיפים  למסעדות מזון מהיר. ישנן מגוון אופציות שניתן לבחור. בחירה נכונה הינה חשובה להצלחת הדיאטה שלכם.
משהגיעה שעת הצהרים והבטן מרגישה שהגיעה הזמן למלא אותה, הנה כמה המלצות מה רצוי להזמין בהגיעכם לסניף של רשת ההמבורגרים הקרובה:

מקדונלדס
ברוב סניפי מקדונלדס בארץ מגישים את ההמבורגרים בלי גבינה עקב השגחת הכשרות ולכן, לעומת סניפי הרשת במקומות אחרים בעולם, כבר הרווחנו כמה קלוריות.
בדרך כלל, מק רויאל עם גבינה מכיל 510 קלוריות ואילו ההמבורגרים בלי הגבינה מכילים פחות מ-400 קלוריות.
לחובבי העוף עדיף לקחת לחמניה עם נתח עוף צלוי לעומת לחמניה עם השניצל המטוגן. אנחנו מדברים כאן על הבדל של יותר מ-200 קלוריות!

בכל מה שקשור לצ'יפס, תמיד עדיף לקחת את המנה הקטנה. המהפך הבריאותי במקדונלדס (לפחות על פי הפרסום) הביא להבלטה מיוחדת של תפריט הסלטים בסניפי הרשת.
אוהבים סלט? לכו על סלט קיסר עם עוף בגריל – מנה של 220 קלוריות בלבד. הסלט בעל הערך הקלורי הגבוה ביותר במקדונלדס מכיל לא יותר מ-410 קלוריות, כך שכל סלט יכול לענות על הצורך הדיאטטי שלכם.
בכל מה שקשור למשקה הנלווה, הזמינו מים או סודה. כל המשקאות המוגזים והדיאטטיים יגרמו לכם רק נזק בצריכה יום-יומית מצטברת.

ברגר קינג
גם בברגר קינג תמצאו בעיקר סניפים כשרים ואם תתעקשו ללכת על ה"וופר" המפורסם, תדעו שיש לכם כאן עסק עם המבורגר שמכיל לפחות 700 קלוריות.
אנו ממליצים ללכת על ה"וופר ג'וניור" שמכיל פחות מ-400 קלוריות.
בכל מה שקשור ללחמניות עם עוף רצוי ללכת על גרסת הצ'יקן פילה לעומת הקינג שניצל, בדיוק כפי שפירטנו באותו עניין במקדונלדס (פחות טיגון= פחות שמן). הפער הקלורי כאן עומד על יותר מ-200 קלוריות.

בסניפים של ברגר קינג בישראל אין כלל סלטים ולכן ניתן ללכת על האופציה הרזה יותר מההמבורגרים והעוף – ארוחות הקינג ראפ עם צ'יקן פילה או ירקות בלבד. גם כאן ישנן לפחות 100 קלוריות פחות מאשר בארוחות ההמבורגרים והעוף.
גם בברגר קינג רצוי לשמור את מנות הצ'יפס שלכם קטנות ואת המשקאות שלכם בטעם מים או סודה. לא ממותק ולא דיאטטי. בכל הקשור לקינוחים, רצוי להשאיר אותם מחוץ לתפריט.

לסיכומו של עניין, אתם יכולים להמשיך לאכול ג'אנק אבל עדיין להוריד משקל, או לפחות לא להעלות אותו. נסו להשאיר את הארוחות הזריזות שלכם ברמה של עד 700  קלוריות ופחות ותוכלו להימנע מהשמנה.

שיהיה בהצלחה!

לא ניתן להגיב למאמר זה.