- פורטל דיאטה | תזונה נכונה | כושר גופני והרזיה - http://www.diet.co.il -

דיאטת יום ראשון

Posted By On 11 ביוני 2011 @ 19:19 In סוגי דיאטות | Comments Disabled

מאת: ד"ר דורית מאיר http://www.dorit-meir.com [1]

הכתבה מיועדת רק למי שרוצה באמת לרזות לתמיד.

כמה פעמים הבטחתם לעצמכם: ביום ראשון בבוקר מתחילים בדיאטה .אז כבר מיום שישי דאגתם להכין כמה מזונות דיאטטיים שיעזרו לכם להתחיל את התהליך על רגל ימין: הכנתם מרק ירקות בלי שמן, ירקות מוקפצים דיאטטיים ועוד כמה סלטים ו…הופה מסתערים על המטרה…

היום מתחילים דיאטה? [2]

היום מתחילים דיאטה?

אבל, רגע, רגע, רגע…לא לפני שאכלתם ביום שבת את כל המתוקים שהיו בארונות המטבח, את הקובות של אמא , הקוסקוס של החמות , הלחוח, הג'חנון, ולקינוח הבקלאוות כדי להיפרד יפה מהם כי הרי הולכים להיפרד בעצב רב ממה שאתם כל כך כל כך אוהבים.אבל מה לא עושים בשביל להיכנס לג'ינס במידה קטנה שכבר יושב 5 שנים בארון ומחכה שסוף סוף תשתחלו לתוכו..  .

והנה, יום ראשון הגיע, הקפדתם מאוד על התפריט הדיאטטי ,ספרתם בקפידה את כמות הקלוריות המוכנסות לפה ,עבר בוקר, צהריים … ערב, ואתם בשליטה: איזה כיף. ואז בלילה כאילו קול קורה לכם מהמקרר ,הלכתם למקרר כמוכי ירח לראות מה השתנה שם ואם האור דולק, ואז… התנפלתם על חתיכת העוגה המיותמת שנשארה משבת ואף ליקקתם את שארית הקרם מהצלחת. רגע, מה קורה פה? הרי כל היום הייתם ממש מכוננים,מלאי מוטיבציה,עבדתם בדיוק לפי התוכנית , השקעתם כל כך הרבה אנרגיה, אז מה השתבש פתאום? נו טוב,הלכה הדיאטה, נתחיל  דיאטה מיום ראשון הבא ובינתיים נמשיך לאכול…

ובכן, אל תשוויצו שזה קרה לכם, גם לי זה קרה ולעוד 95% מהאנשים שיורדים במשקל ומעלים הכל בריבית והצמדה. אז איפה הבעיה פה? והאם יש דרך לרזות ולעשות את השינוי לתמיד?

עלינו לעשות שינוי מערכתי בראש ועד שלא נעשה אותו, אולי נרד יפה, נבזבז המון אנרגיות בדרך למטרה, אך כעבור כמה חודשים , מתוסכלים, חסרי אונים וחבולים -נעלה הכל בריבית והצמדה כי לא קיבענו את השינוי באמצאות אימון מנטאלי: אימון אישי להרזיה.

בכל תהליך ההרזיה הוא דרך שונה, ללא מאמץ פיזי, המאפשרת לזהות את אותם חסמים ומחשבות מעכבות, אותם קולות הרסניים שמחבלים  ואומרים לכם שגם הפעם תכשלו ולא תצליחו בתהליך ההרזיה. זכרו כי החיים הם מכאן והלאה והכל אפשרי!!! זיהוי והתמודדות עם המצב הרגשי שגורם לכם לאכול בצורה לא מבוקרת , הוא זה שיצור אצלכם את השינוי האמיתי לירידה במשקל לתמיד!!!

זיכרו שהאוכל אינו פותר :בעיות, שעמום, קושי רגשי, כעס,עייפות אלא  הפתרון הוא בדיוק לדקה או שתיים ובסוף האכילה מתלווים אליו: רגשי אשמה, כעס, חוסר אונים, תסכול, …: אוכל אינו יכול להוות פתרון אמיתי לבעיות רגשיות!!! הפנייה לאוכל כסיפוק מיידי הוא הרגל הפוגע בכל תחומי החיים שלכם  . הדבר המדהים והמעודד הוא שחייכם יכולים להשתנות אם רק תבחרו לשנותם : חופש הבחירה בידיכם!!! אתם ורק אתם יוצרים את מציאות חייכם.

אור ואהבה, ד"ר דורית מאיר


Article printed from פורטל דיאטה | תזונה נכונה | כושר גופני והרזיה: http://www.diet.co.il

URL to article: http://www.diet.co.il/%d7%a7%d7%98%d7%92%d7%95%d7%a8%d7%99%d7%94-%d7%a8%d7%90%d7%a9%d7%99%d7%aa/%d7%93%d7%99%d7%90%d7%98%d7%95%d7%aa/10814-%d7%93%d7%99%d7%90%d7%98%d7%aa-%d7%99%d7%95%d7%9d-%d7%a8%d7%90%d7%a9%d7%95%d7%9f

URLs in this post:

[1] http://www.dorit-meir.com: http://www.dorit-meir.com/

[2] Image: http://www.diet.co.il/wp-content/uploads/thin6.JPG

כל הזכויות שמורות ל © 2009 Diet.co.il.